• Головна
  • В Україні завершилося зовнішнє незалежне оцінювання
10:30, 14 червня 2012 р.

В Україні завершилося зовнішнє незалежне оцінювання

У Тернопільській області тести складали більше семи тисяч учасників. Вже відомі результати з хімії, російської мови, географії, математики та всесвітньої історії. Невдовзі результати оприлюднять і з інших предметів. Кого бали не влаштовують, можуть їх оскаржити. Для цього в учасників тестування є три дні з моменту оприлюднення результатів.

Загалом учасники тестування за час ЗНО могли поскаржитися на тестування двічі. Ще у пункті тестування було відведене спеціальне місце для написання апеляційної заяви на процедуру проведення тестування. Таких заяв у Тернопільській області не було жодної. А от апеляції на результати тестування на Тернопільщині вже кілька. Розглядатиме їх у Києві спеціальна комісія. Зразок та порядок подання апеляційної заяви є у закладці "Апеляції" на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

- Є апеляційні заяви як на дуже низькі бали. Скажемо, якщо недобрали до 140 чи до 124 балів. Є апеляційні заяви і на високий результат - на 190 балів і більше. Вважають абітурієнти і, мабуть, в цьому є зміст, що вони мали мати ще вищий результат. Це їхнє право і вони можуть відстоювати свою впевненість у власних знаннях, - розповідає Юрій ШАЙНЮК, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти

Організатори кажуть, загалом абітурієнти з тестуванням справилися. Вступники були значно організованіші, аніж у минулі роки: вчасно приходили у пункт тестування і мали з собою усі потрібні документи. Але не всі учасники тестування сумлінно дотримувались правил, зокрема стосовно списування та користування мобільними телефонами. За що і поплатилися дискваліфікацією з тестування. Їх цьогоріч мало: один абітурієнт в нашій області скористався під час тесту шпаргалкою, а в десятьох за домопогою металодетектора відшукали мобільні телефони. Найбільше не пощастило абітурієнтам, які ризикнули прийти з мобілкою на обов'язкове тестування з української мови та літератури. Вони цьогоріч вступити у виші на денну форму навчання не зможуть.

- Нам прикро, звичайно. Ми не можемо рахувати ні відсотків, ні кількості таких учасників. Кожна доля дитяча, зрозуміло, є особливою.
Вже під час тестування їм в аудиторії було сказано, наголошено і вони підписалися в протоколі, що вони знають, що не можна не те що використовувати мобільний телефон, а й мати його при собі. Разом з тим частина, отих десять осіб, очевидно, не зрозуміла або не хотіла усвідомити, - каже Юрій ШАЙНЮК.

А на тих, хто з поважних причин не зміг прийти на зовнішнє незалежне оцінювання, чекає ще додаткова сесія. Вона розпочнеться 18 червня тестуванням з української мови і літератури. Додаткову сесію проведуть в Івано-Франківську при регіональному центрі оцінювання якості освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...