• Головна
  • Через зливи Тернопіль може затопити фекаліями
11:00, 16 червня 2012 р.

Через зливи Тернопіль може затопити фекаліями

В Україні початок червня цього року виявився плаксивим. Тернопіль його меланхолійність стороною не обійшла. Чи не щодня місто рясно зрошує дощами. У давні часи система каналізації в центрі міста будувалася таким чином, що туди разом з господарсько-фекальними стоками потрапляли частково й опади.

З часом в інженерних проектах ці дві системи почали розділяти. Проте не у всіх частинах міста вистачало грошей, щоб повноцінно зробити дощову каналізацію, – каже директор комунального підприємства «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.

Володимир Кузьма: «У зв’язку з цим ми маємо таку досить змішану ситуацію по місту. Дощові стоки з частини мікрорайонів потрапляють в нашу систему, а з частини – не потрапляють. І сама система господарсько-фекального відведення, яку обслуговує «Тернопільводоканал», не розрахована на приймання дощових стоків. Якщо відбуваються інтенсивні дощові опади і значна частина дощових вод потрапляє в нашу систему, то остання не спроможна за короткий період часу перекачати таку кількість стоків».

Через зливи, каже Володимир Кузьма, є загроза затоплення каналізаційно-насосних станцій і спостерігається перенаповнення каналізаційних мереж. Окрім того, при великій кількості опадів може відбутися збій у роботі очисних споруд.

Володимир Кузьма: «За короткий період часу починає надходити велика кількість стоків, і тому ускладнюється процес очистки, оскільки він потребує певного часу для перебування стоків у відповідних очисних спорудах. А при великій кількості опадів цей час, у принципі, не дотримується».

Вирішити проблему, каже Володимир Кузьма, можна при поступовому проектуванні роздільної системи. Тоді дощове водовідведення працюватиме окремо і матиме свої очисні споруди, навантаження на господарсько-фекальну систему зменшиться, а сильні дощі їй не перешкоджатимуть у роботі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
"Долар здивував усіх українців, ніхто не чекав такого від курсу валют": з'явився прогноз, до чого готуватися в обмінниках
Оголошення
live comments feed...