Чому в центрі Тернополя так часто утворюються провалля - аналітика (ВІДЕО)

Фахівці припускають, що причиною ям може бути стара австрійська каналізація.

Нова яма, яка утворилося на переході між центральними вулицями Руською та бульваром Шевченка, 50 - наслідок сильної зливи, - кажуть у «Тернопільводоканалі». Невеличку яму побачили ввечері. Асфальт, який просів, одразу обгородили. На ранок комунальники почали ремонтувати дорогу.

- за попередніми висновками, до цього могла призвести розгерметизація системи дощової каналізації, яку ми ще до цього часу не бачили і, відповідно, частина дощових вод потрапляє і підмиває основу дороги, - розповів директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.

У Тернопільводоканалі не відкидають й того, що провалитися могла стара австрійська каналізація. Під Руською ще сотню років тому клали труби, – повідомляє ЗІК.

Зовсім іншу причину проваль у місті називають історики. Після Другої світової війни Тернопіль відбудовували швидко і мало хто зважав на старі комунікації. Нову каналізацію прокладали, не дивлячись у австрійські карти. Ще у 70-их роках минулого століття ці огріхи далися взнаки.

За словами директора Тернопільського обласного державного архіву, історика Юрія Гумена, наприкінці 70-тих років подібне провалля було на території сучасного вокзалу.

Історики кажуть, провалюватися можуть не лише старі комунікації. Асфальт провалюється і на місці старих льохів. Двісті-триста років тому їх будували під кожним будинком.

Як стверджує завідувач відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музею Олег Гаврилюк, років 8 тому арочні льохи з проваллям були на вулиці князя Острозького, це нижче сучасного універмагу.

Щодо підземних ходів, яких, за переказами у центрі Тернополя багато, краєзнавець Олег Гаврилюк розповів: ходи є, але у місцях проваль їх бути не може.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі