Єпархію Іова вирішили розформувати

Найімовірніше, що після конфлікту між єпископом Тернопільсько-Кременецької єпархії Іовом та духовенством дана єпархія просто припинить своє існування.

Нагадаємо, попередньо за пристрасть до спиртного Іова було відсторонено від керівництва, а керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією рішенням синоду УПЦ КП було призначено архієпископа Тернопільського і Бучацького преосвященного Нестора.

На сьогоднішніх зборах духовенства, які пройшли за участю Святійшого Патріарха УПЦ КП Філарета, священики двох єпархій виступили з ініціативою об’єднання в одну. Це питання буде розглянуто на черговому засіданні синоду у жовтні.

«Ми роботою владики Нестора задоволені. Те, що священики хочуть об’єднатися під його керівництвом в одну єпархію, є теж оцінкою його роботи», – зауважив Патріарх.

Натомість з переходу Іова в УАПЦ Філарет великої проблеми не робить, навпаки, каже, церква зуміла очиститись від недостойних.

«Про пристрасть владики Іова до вина ми знали давно, але терпіли, поки це не приносило шкоди церкві. Але коли духовенство з його єпархії почало переходити в інші, то ми вирішили його напоумити і запропонували самостійно звільнитися від пороку. Оскільки сам він не зміг, ми вирішили йому допомогти – звільнили від керівництва єпархією і створили умови в монастирі, де чернече життя обмежило б його у випиванні. Він же прийняв рішення перейти в УАПЦ, хоч попередньо дав письмову обіцянку цього не робити. Але це нам шкоди не принесло, оскільки жодна парафія його не підтримала і не перейшла в УАПЦ», – сказав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Він додав, що останнім часом від УПЦ КП відійшло чимало єпископів.

«Одні після цього правлять на своїх квартирах, інші переходять в УАПЦ, в московський патріархат і навіть в греко-католицьку церкву. Але наша церква від цього не слабшає, навпаки, ми очищаємось від недостойних, а отже кріпнемо», – підсумував Святійший Філарет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі