• Головна
  • Приїжджих майстрів «гостинно» прийняли тернопільські організатори «Бойківських фестин»
09:00, 17 червня 2012 р.

Приїжджих майстрів «гостинно» прийняли тернопільські організатори «Бойківських фестин»

На тернопільському  фестивалі «Бойківські фестини» було доволі багато людей. Хоча можна було побачити, що тернополяни прийшли сюди не спостерігати за культурними надбаннями бойків, а здебільшого погуляти біля фонтану чи на концерті, організованому до Дня морозива.

Пояснювали тернополяни свою пасивність відсутністю справжніх етнічних надбань, адже, крім традиційних народних умільців з Івано-Франківщини, справжніх майстрів майже не було. А купувати дешеве «китайське барахло» тернополяни уже не хочуть.

Приїжджі майстри, в свою чергу, не задоволені «гостинним» прийомом тернопільських організаторів. Так, люди, які приїхали із Івано-Франківщини, зарікалися більше до Тернополя «ні ногою». І вся справа у хамському відношенні організаторів, кажуть учасники фестивалю.

Майстри народної творчості з Івано-Франківщини у Тернополі нічого не продали. Вони кажуть, що навіть не заробили, щоб відшкодувати дорогу, бо ж приїхали аж за 350 км. А тут ще й організатори прийшли і почали вимагати у них за місце по 318 грн.

- Це взагалі завал, – обурюється Олександр з Івано-Франківщини. – Ми більше сюди ніколи не приїдемо! У нас на Івано-Франківщині беруть за місце лише 50 гривень, а на свята взагалі безкоштовно. Ми заплатили тут сьогодні лише 100 грн. і нам дали листочок на один день. А нічого-то не продали! Сюди більше ніхто не приїде!

Підтримує цю ж думку народна майстриня з Косівського району. Вона запевняє, що по всій Україні народними умільцями дорожать, і у жодних містах немає такої ціни, навіть у столиці. А тут за день до фестивалю повідомили про суму 318 грн. за місце.

- Багато хто заплатив, – каже народна майстриня Парасковія.– До нас приносили касовий апарат, проте не пояснювали, на якій основі беруть такі гроші. Я говорю, що ми не продали нічого. І принципово не платила, хоч підходили вони декілька разів.

Проте є і такі умільці, котрі задоволені участю в «Бойківських фестинах». Так, представник з Острогу, котрий займається керамікою, поділився з «Поглядом», що за місце нічого не платив. Адже їх запросили організатори, а для майстрів участь безкоштовна.

До речі, інші анонсовані заходи також не пройшли так, як планувалося. Наприклад, на виставці копій етнічних храмів карпатського регіону в Художньому музеї, робіт було не три десятки, як повідомлялося у програмі, а менше.

Попри анонсоване у ЗМІ запрошення до бажаючих відвідати хату-музей бойківської культури, не всі змогли потрапити туди на екскурсію. Так з 10.00 до 20.00 організатори пропонували тернополянам та гостям міста прийти і побачити одяг та предмети побуту за адресою вул.15 Квітня, 37 А. Але до 20.00 музей відчинений не був. Журналісти за вказаною адресою «поцілували клямку» ще в 19.45.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
"Долар здивував усіх українців, ніхто не чекав такого від курсу валют": з'явився прогноз, до чого готуватися в обмінниках
Оголошення
live comments feed...