Сьогодні медики України відзначають професійне свято

Працювати нині в медичній галузі важко. Лікарням бракує грошового забезпечення, сучасного обладнання, медикаментів. Але попри це вони рятують людські життя, лікують, ведуть профілактичну роботу – залишаються вірними професійному обов’язку.

День медичного працівника запроваджений указом Президента в тисяча дев'ятсот дев'яносто четвертому році. Відтоді це свято щороку відзначають у третю неділю червня.

Коли народжується людина, кажуть, нова зірка загорається в небі. Тисячам таких зірок не дають згаснути передчасно саме лікарі. Андрій Семків у медицині понад тридцять п'ять років. Наразі завідує відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Тернопільської міської комунальної лікарні №2. Лише згадка про реанімацію у людей викликає страх, бо там пацієнти часто перебувають на межі життя і смерті. Лікарі-анестезіологи борються за життя кожної людини. За понад три десятиліття медичної практики в Андрія Семківа були різні випадки і кожен з них залишав свій відбиток на серці лікаря. Траплялися дивовижні повернення до життя, коли вже і лікарі, і рідні втратили надію на одужання хворого. Нещодавно медики другої лікарні Тернополя врятували матір трьох маленьких дітей, яку привезли у стані клінічної смерті, – повідомляє TV-4.

- Завдяки тому, що ми зараз маємо і тромболітики такі в лікарні, актилізи, коли одна ампула коштує 14 тисяч, ми це мали, ми ввели, розчинили тромб, впродовж двох діб ми проводили штучну вентиляцію легенів. Вона зараз повністю відновила життєдіяльність, вона притомна, контактна, бігає, пізнає всіх, – розповідає Андрій Семків.

Медсестер реанімаційних відділень називають обраними долею. Їх відрізняє від інших медиків не пільги чи надзвичайний статус, а величезна жертовність, вірність покликанню, професіоналізм і доброта серця.

- Попадаються різні люди, є люди прикрі, є терплячі і нетерплячі. Важко, безперечно, але працюємо, шукаємо позитив з того всього, – каже Світлана Данилкова медсестра-анестезистка Тернопільської міської комунальної лікарні №2.

Професія медика - складна й багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм.

- Частину свого здоров'я, частину своєї душі кожен лікар залишає у своїх пацієнтах. Думаю, що, крім морального задоволення, прийде час, коли ми будемо мати і матеріальне задоволення. Тому що оплата нашої праці і місце медика в нашому суспільстві ще не досягнуло того рівня, який має бути. Але ми не розчаровуємося, любимо свою професію, стараємося, маємо повагу від своїх пацієнтів, – зазначає Андрій Семків.

Я хотів би всім нашим працівникам, які в нас в лікарні, всім колегам, які працюють в області і за межами області, які носять важку професію медика, побажати бути здоровими, тому що це цінність, побажати, щоб Ви ніколи не були пацієнтами своїх колег. Щоб у Вас все було гаразд в родинах, щоб добро і щастя, успіхів Вам у нелегкій праці, - каже Віктор Кміта головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні №2.

А найбільшим привітанням до свята, кажуть медики, для них є швидке одужання хворих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі