На Тернопільщині жити стало ліпше (?!) - звітують держустанови

У результаті зростання обласних соціально-економічних показників ситуація на ринку праці Тернопілля поліпшилась.

Так, протягом січня-травня 3520 роботодавців поінформували місцеві центри зайнятості про наявні вакансії. Кількість вільних робочих місць та вакантних посад склала 20396 одиниць, що на 17,5% більше, ніж у відповідному минулорічному періоді. Слід зазначити, що частка вакансій із заробітною платою, більшою за середню по області, цьогоріч становить 7,6% проти 4,4% у відповідному періоді минулого року, - повідомляє відділ статистики та прогнозування Тернопільського обласного центру зайнятості.

На 1 червня 2012-го актуальними були 2739 вакансій, в т. ч. для робітників – 1439, для службовців – 1033, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки – 267, зокрема, для працівників сільського господарства – 297, для інвалідів – 247. Середня тривалість укомплектування вакансій становить 7 календарних днів. Кількість претендентів на одне вільне робоче місце в області зменшилась з 15 осіб на початок року до 5 осіб на 1 червня ц. р.

Разом з тим, наявні вакансії не в повній мірі задовольняють вимоги претендентів на їх заповнення. Високою залишається частка вакансій з мінімальною заробітною платою – 41,8%, із заробітною платою, що є вищою від мінімального розміру, але нижчою від середньої зарплати по області – 50,4%. Таким чином, 92,2% від усіх вакансій були з оплатою праці, нижчою середньообласного рівня.

З початку цього року до центрів зайнятості області за сприянням у працевлаштуванні звернулись 15254 особи, що на 2,8% менше, ніж за відповідний минулорічний період. Загалом послугами служби зайнятості Тернопілля вже скористалось понад 31,5 тисячі осіб.

У березні-травні 2012-го відбулося скорочення абсолютної чисельності незайнятих громадян, зареєстрованих у центрах зайнятості, на 3813 осіб або на 20,1%. На зниження обсягів зареєстрованого безробіття вплинули активні заходи сприяння зайнятості та вдосконалення організації роботи базових центрів зайнятості за новою Єдиною технологією надання соціальних послуг, збільшення надходжень інформацій від роботодавців про вакансії, а також можливість для шукачів роботи самостійно скористатись пошуком місць праці через Інтернет, телефонний операторський центр державної служби зайнятості і з допомогою SMS-повідомлень на номер 730. Вплив на ринок праці мають також сезонні фактори виробництва.

За сприяння обласної служби зайнятості з початку цього року працевлаштовано майже 10,5 тисячі осіб, у тому числі 356 – завдяки наданню дотацій роботодавцям, 145 – за рахунок виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово.

Для підвищення конкурентоздатності на ринку праці за направленням місцевих центрів зайнятості цьогоріч проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію 3126 безробітних за 221 професією, спеціальністю та напрямком. Перелік професій і напрямків, за якими проводилось професійне навчання, розширився за рахунок організації навчання за індивідуальними планами і програмами та стажування за конкретними замовленнями  роботодавців. Завершили навчання 2595 безробітних, із них 1827 осіб (70,4%) працевлаштовано.

В оплачуваних громадських роботах брали участь 4108 безробітних. Найбільш чисельними та розповсюдженими серед них були роботи з благоустрою населених пунктів, утримання автомобільних доріг, відбудови історико-архітектурних пам’яток, по догляду за особами похилого віку та інвалідами тощо.

Центри зайнятості Тернопілля соціальні послуги надають не лише незайнятим громадянам за місцем їх реєстрації, а й іншим групам населення, а саме: членам особистих селянських господарств, мешканцям інших областей, громадянам, які працюють, але бажають змінити роботу тощо. Вже в 2012 році 1215 осіб зазначених категорій отримали соціальні послуги, з них 559 – працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

Відповідно до чинного законодавства місцеві центри зайнятості протягом цьогорічних січня-травня зареєстрували 4747 трудових угод між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками. Загалом в області за трудовими угодами продовжують працювати 22074 особи.

На 01.06.2012 статус безробітного мали 14409 осіб. Серед них робітники склали 47,4%, жінки – 49,9%, молодь віком до 35 років – 46,2%. Допомогу по безробіттю отримували 11365 осіб (78,9% від загальної чисельності безробітних). Середній розмір такої допомоги з початку року зріс на 16,2% і становив 891 грн.

З початку цього року на матеріальне забезпечення та соціальні послуги з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в області профінансовано 74 млн. 451,2 тис. грн., в тому числі: на виплату допомоги по безробіттю – 59 млн. 652,9 тис. грн. або 80,1% від загальної суми; на виплату дотацій роботодавцям для працевлаштування безробітних –  8 млн. 79,3 тис. грн. або 10,9%; на організацію оплачуваних громадських робіт – 1 млн. 858 тис. грн. або 2,5%; на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних – 1 млн. 457,1 тис. грн. або 2%; на одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності – 777,7 тис. грн. або 1%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі