
21:35, 18 червня 2012 р.
У водоймах Тернопільщини з'явилися піраньї?
Наші читачі повідомили, що під час рибалки знайшли рибу, схожу на піранью. Така риба не є характерною для водойм Україні, живе в прісних водах Південної Америки.
- Цієї суботи зранку поїхав на рибалку з друзями на ставок села Ангелівка, – розповідає наш читач Роман. Зловили декілька карасиків та інших риб. Тоді ми побачили, що пливе якась зграйка риб, яка дуже схожа на піраньї. Спочатку подумали, що хтось з акваріуму випустив. Ми зловили одну. Коли прийшов додому подивився в Інтернеті – схожість справді велика.
- Ця рибка дуже живучою була, померла десь через години три після вилову. Усі інші стільки не жили. Важила десь 100 грамів. Мені 28 років. Я рибак зі стажем, років десять я серйозно займаюся рибалкою. Ніколи таких риб не бачив в живу. Читав, що вони важко переносять холодну воду, зиму. Тому загалом вважається, що їх немає в Україні. Хоча я дивився в Інтернеті, що в Україні були випадки, коли рибаки ловили піраньї, - каже Рома.
Кореспондент 0352.om.ua звернувся за коментарем до фахівця – професора, доктора біологічних наук Василя Грубінка. (Одразу зауважимо, що науковець поки що не мав змоги побачити фото риби наших читачів, тож прокоментував можливість факту появи піраньї у водоймах Тернопільщини).
– Це скоріше один з морфологічних видозмін карася. Є таке поняття у біології як модифікаційна мінливість. Карасі в певних умовах, особливо в болотних місцях, могли змінитися. Зазвичай вони стають такі чорно-сірі, дуже схожі на піранью, – каже Василь Грубінко.
Також можливий інший варіант – хтось випустив піранью з акваріуму.
Водночас доктор біологічних наук наголошує: я можу стверджувати абсолютно впевнено, що жоден з випадків випуску піраньї з акваріуму в природне середовище не привів до формування природної популяції. Тобто вони в нас не акліматизовуються, не здатні поки що створити природну популяцію.
Василь Грубінко запитав, якої ваги була ця риба. За словами наших читачів (вище про це ми вже писали) вона важила біля ста грамів. Пан Василь зазначив: якщо вона справді важила біля 100 грамів, то швидше за все це піранья, яку випустили з акваріуму. Адже карасі, які змінилися на вигляд і стали схожі на піраньї, важать 200 і понад 300 грамів.
Василь Грубінко порадив порівняти фото риби наших читачів із піраньями, фотографії яких викладене на сайті floranimal.ru.
Довідка. Доросла піранья — велика риба, оливково-срібляста з фіолетовим або червоним відливом. По краю хвостового плавця проходить чітка чорна смуга. У молодих піраній забарвлення сріблясте, боки з чорними плямами, черевні та анальний плавці червонуваті. Мають потужні щелепи з гострими зубами, нападають на риб та інших тварин, небезпечні для людини. Будова нижньої щелепи і зубів дозволяє піраньї виривати зі здобичі великі шматки м'яса. Зграя піраній за кілька хвилин знищує тварину масою близько 50 кг. Приблизно 30-35 видів піраній живляться водними рослинами і плодами, які впали у воду, а 28-30 видів — типові хижаки.

Фото надали читачі 0352.om.ua

Фото надали читачі 0352.om.ua

Фото надали читачі 0352.om.ua

Фото інтернет-сайту floranimal.ru
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:33, 8 квітня
12:46, 16 квітня
12:50, 16 квітня
10:33, 8 квітня
10:47, 11 квітня
live comments feed...