• Головна
  • Молокозавод скидає небезпечні стоки у річку Серет
12:00, 19 червня 2012 р.

Молокозавод скидає небезпечні стоки у річку Серет

Минуло більше місяця з дня, коли недостатньо очищені стоки потрапили в річку Серет та спричинили надзвичайну екологічну ситуацію. Фахівці кажуть, що зараз є інші екологічні загрози для річки.

Нині каналізаційні очисні споруди забезпечують повну якісну очистку стоків. Зокрема, повністю відновлено біологічну очистку стоків на нижній площадці каналізаційних очисних споруд, - звітує директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.

Проте стверджувати, що всі проблеми розв’язано та схожа надзвичайна ситуація в майбутньому не повториться, водоканалівці не беруться. Аргументують це тим, що каналізаційні очисні споруди Тернополя, як у принципі й інших обласних центрів України, нині мають серйозне навантаження. Зумовлене воно, по-перше, зменшенням об’ємів розбавлених стоків, які поступають на очисні споруди. По-друге — збільшенням концентрації шкідливих речовин у цих стоках. По-третє — появою та постійною роботою специфічних підприємств-забруднювачів. «Зокрема, в Тернополі, внаслідок інтенсивного моніторингу, який ми здійснювали після надзвичайної ситуації, було підтверджено припущення про те, що найбільший вплив на характер наших стоків та їхнє забруднення здійснює молокозавод», — зазначає Володимир Кузьма.

Наразі водоканалівці ведуть щоденний моніторинг скиду стоків з Тернопільського молокозаводу. На жаль, результат аналізу свідчить про те, що підприємство періодично скидає стоки з надмірними концентраціями шкідливих речовин. Вони, зважаючи на об’єми, суттєво впливають саме на роботу нижньої площадки каналізаційних очисних споруд «Тернопільводоканалу». «У зв’язку з цим ми ведемо постійні переговори з керівництвом молокозаводу щодо зміни ними технологічних процесів виробництва для того, щоб мінімізувати цей вплив, — зауважує В. Кузьма. — В іншому випадку мова йтиме про припинення приймання стоків з молокозаводу в каналізаційну мережу Тернополя, що відповідно спричинить або закриття молокозаводу, або припинення роботи його окремих технологічних ліній».

Крім молокозаводу в Тернополі є ще цілий ряд підприємств, котрі також скидають стоки з серйозною концентрацією шкідливих речовин. Тому КП «Тернопільводоканал» планує підняти питання про регресні вимоги до цих підприємст-забруднювачів щодо сплати ними штрафних санкцій за завдані збитки екосистемі річки Серет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Худоба тероризує селище на Тернопільщині, дійшло до крові: люди просять владу про допомогу (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...