Чому тернопільські дороги залишилися без ремонту?

Депутати обласної ради на останній сесії не затвердили перелік об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг, що належать до комунальної власності. На це було передбачено майже 6 мільйонів гривень. Обласні депутати не погодились із пропозицією, яку надала обласна адміністрація.

– Відповідна постійна комісія обласної ради прийняла на своєму засіданні інше рішення і затвердила інший перелік доріг, з яким провладні фракції не погодились і у повному складі не голосували за розподіл тих 5 мільйонів 731 тисячу гривень, – повідомив голова облради.

Основним принципом депутатської комісії при розподілі грошей на ремонт доріг – було завершення, в першу чергу, тих автошляхів, які почали ремонтувати ще у минулі роки. Натомість, у переліку, який подала адміністрація, в переважній більшості рік початку робіт стояв 2012. Фактично, були подані на розгляд депутатів нові об’єкти, - пише ЗЗ.

– Там проглядаються деякі округи. Якщо підставити райони, яким даються гроші, то це явно під деякі округи. Це неправильний підхід. Тому депутати підійшли з господарської точки зору: спочатку завершити ті дороги, які були розпочаті, а вже потім приступати до нових, – пояснив чиновник.

Крім того, у переліку були подані не усі райони області – із 17 тільки 11. В обласній адміністрації пояснили, що, зокрема, два райони взагалі не подали відповідну документацію.

Ще 15 мільйонів гривень державної субвенції на ремонт доріг і взагалі не подавалися на затвердження обласною радою. Ці гроші своїм розпорядженням поділив голова облдержадміністрації. Хоча, як зауважує голова облради, у відповідній постанові Кабінету Міністрів чітко зазначено, що перелік доріг, ремонт яких буде фінансуватися за рахунок субвенції з державного бюджету, є невід’ємною частиною програми соціально-економічного розвитку області.

– До цієї програми, яка зараз перенесена на наступне пленарне засідання, один із мотивів був, що немає цього додатку. Якщо цього вимагає постанова Кабінету Міністрів, а всіма постановами обласна адміністрація зобов’язана керуватися, вони мали би подати на затвердження перелік цих доріг. Депутати навіть не знають, на які  дороги виділяються кошти. Я одним оком бачив цей перелік і він знову під округи, – розповів очільник обласного парламенту.

Чи подасть обласна адміністрація даний перелік доріг на розгляд обласної ради можна буде дізнатися на наступному засіданні 43 сесії. Однак, за інформацією Олексія Кайди, за цих 15 мільйонів гривень робити дороги вже почали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі