• Головна
  • Подробиці життя сім’ї з Тернопільщині, в якій 14 дітей (ФОТО)
19:30, 20 червня 2012 р.

Подробиці життя сім’ї з Тернопільщині, в якій 14 дітей (ФОТО)

У селі Острів Тернопільського району проживає багатодітна родина Богаків. Нещодавно їх сім’я поповнилася – народилася – 14 дитинка – Вероніка. 39-річна Леся та 44-річний Мирослав Богаки планували родину, де матимуть 4 дітей, але аж ніяк не 14.

Батько родини – священик Української греко-католицької церкви Мирослав Богак стверджує, що то велика радість і якщо Бог дасть, то народять і виховають ще діток, пише Тернопіль вечірній.

«Наша 14-та дитина народилася з неділі на понеділок, – ділиться приємною новиною отець Мирослав. – І я ходжу вдома і думаю: як же назвати дівчинку. А тут до мене підбігає наш молодший 5-річний син Арсен і каже: «Тату, а то правда, що наша маленька сестричка буде називатися Веронікою?». Ось так Арсен придумав ім’я сестричці».

Загалом у родині Богаків сьогодні 14 дітей, віком від одного місяця до 20 років – Марійка, Анна, Андрій, Микола, Надійка, Христя, Іван, Іванка, Оксана, Софія, Дмитро, Юліта, Арсен та Вероніка. Хлопці допомагають батькові в будівництві нового помешкання, а дівчата – мамі по господарці.

«У нас є спеціальний графік. До речі, діти самі його складають – хто і за якою справою закріплений і в який день. Інакше ми не впоралися б. Старші діти вчаться у вузах, молодші – у школі та в садочку, а ось, коли вже всі приїжджають та приходять додому то стає гамірно».

За великий сімейний стіл родина Богаків у неділю та на свята сідає одягнена у вишиваний одяг.

«Кожного дня нема такої змоги, щоб усім зібратися, – їдять партіями: одні – коли приходять зі школи, інші – з садка. Мамі та дівчаткам доводиться щодня варити кілька десятків літер борщу чи супу, а як чистять картоплю, то навіть не знаю скільки у ті каструлі йде – ну, дуже багато».

Родина має невелику присадибну ділянку н– 4 сотих, де вирощують картоплю, огірки, томати, зелень. Кажуть, що часу обробляти гектари не мають.

«Колись ми пробували вирощувати городину десь на гектарі, але я порахував, що воно того не варте. Витрачається багато часу і зусиль, а результату нема, – зауважує чоловік. – Та нам вистачає 4 сотих землі. Є добрі люди, що приносять їжу, одяг, взуття, ми їм дуже за це вдячні».

Живе родина у невеликій хаті з 4 кімнат. Сьогодні зводять нове добротне помешкання (11 х 12 метрів) на 8 кімнат. Діти уже розподіляють, хто в якій кімнаті буде жити.

«Ми з хлопцями уже закінчуємо будову, – розповідає отець Мирослав. – Декілька років тому нам виділили земельну ділянку. Згодом ми взяли кредит 70 тисяч у фонді індивідуального будівництва для багатодітних родин. Ще 30 обіцяли дати пізніше. Сьогодні залишилося побілити хату та встановити санвузли, облаштувати кімнати та кухні».

Після роботи на будові вся родина ще грає у футбол чи теніс, і жоден із членів сім’ї не пропускає Служби Божої.

«Усі діти зі мною ходять до церкви, молитви знають напам’ять, з дворічного віку причащаються, – зауважує отець Мирослав. – Я би дуже хотів, щоб якомога більше моїх дітей присвятили своє життя служінню Богу, але то треба бути покликаним».

Багатодітна родина любить разом проводити час, тільки не має на це спеціального транспорту, кілька років тому довелося продати свій старий «Фіат Скудо», а «Газель», яку подарувала влада позбулися, з радістю, адже брала вона по 13-15 літрів пального.

«Поки що ми всі гроші вкладаємо у будову. На утримання дітей на місяць, в середньому, на кожну дитину припадає десь 400 гривень, – зауважує чоловік. – Причому ми не рахуємо, скільки витрачаємо на родину в цілому і на кожну дитину окремо. Намагаємося , щоб усі були ситі і вдягнені. А головне – здоров’я і Божа ласка».

Подробиці життя сім’ї з Тернопільщині, в якій 14 дітей (ФОТО), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...