Обережно! На Тернопільщині через спеку зростає кількість пожеж

У 2012 році на Тернопільщині їх вже трапилось на 15% більше, як за такий самий час торік.

Через спеку в Україні - високий рівень пожежної небезпеки, який буде рости впродовж тижня і охоплюватиме все більшу територію. Про це повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру МНС України Микола Кульбіда. На Тернопільщині цього року вже зафіксувати понад сто тридцять пожеж в екосистемах, через спеку їх кількість зростає. Кожна третя пожежа у нашій області трапляється через людську недбалість і необережність, відтак в управлінні Держтехногенбезпеки закликають дотримуватися правил пожежної безпеки.

Влітку кількість пожеж у природі та поблизу людського житла збільшується, каже статистика. Масові пожежі в лісах, на торфовищах виникають в спеку, при засухах, випалюванні сухої трави, необережному поводженні з вогнем. На Тернопіллі цього року вже трапилося більше ста тридцяти пожеж в екосистемах, а це на п'ятнадцять відсотків більше, як за такий же час торік. Відтак в управлінні Держтехногенбезпеки просять бути максимально обережними під час відпочинку на природі, - повідомляє TV 4.

- Місця, які ми визначаємо для розведення багать, повинні бути заздалегідь підготовленими ще до того, як розпалюємо багаття. Це місце повинно бути обкопане для того, щоб запобігти перекиданню полум'я на сусідні дерева, по листю, по хвої, яка знаходиться на землі. А в процесі всі ці дії по розведенню багать, по їх підтриманню, по приготуванню їжі повинні обов'язково бути під наглядом дорослих або самими дорослими повинні здійснюватися ці заходи, - розповідає Олександр ПРОТІКОВСЬКИЙ, головний інспектор відділу Державного пожежного нагляду управління Держтехногенбезпеки в області.

Після відпочинку потрібно не забути загасити багаття, нагадує Олександр Протіковський. А щоб не згорів дім, особливо уважними варто бути з дітьми.

- Хотілося б звернути увагу саме дорослих, не залишати дітей на одинці з сірниками, легкозаймистими речовинами. Виїжджаючи за межі домівки, виходячи з квартири, з житлової будівлі, хотілося б нагадати, що необхідно знеструмити всі енергоспоживаючі пристрої перед тим, як поїхати на відпочинок чи на море. Обов'язково залишити квартиру безпечною, вимкнути всі газові прилади,- зазначив Олександр ПРОТІКОВСЬКИЙ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі