• Головна
  • Польських журналістів судитимуть за жарти про українок
11:30, 22 червня 2012 р.

Польських журналістів судитимуть за жарти про українок

Двох відомих польських журналістів Кубу Воєвудського та Міхала Фігурського судитимуть за висловлені ними в ефірі радіостанції Eska Rock непристойні жарти про українок. Радіоведучим може світити до трьох років.

Низка неурядових польських та українських організацій у Польщі сьогодні передадуть до прокуратури матеріали про порушення журналістами законодавства, котре забороняє ксенофобські висловлювання, та передбачає за такі вчинки позбавлення волі до 3 років, - повідомляє Уніан.

Автори подання зазначили, що вислови журналістів, котрі прозвучали у програмі "Wojewodzki Figurski Poranny WF" 12 червня після матчу Швеції з Україною "не лише перейшли межу доброго смаку, особистої культури чи сатиричного формату", але повинні стати предметом розслідування польських державних органів влади.

У поданні автори наводять розшифровку частини запису цієї програми:

"Воєвудський: А знаєш, що я вчора зробив після матчу з Україною?

Фігурський: Що? Воєвудський: Я вчинив як справжній поляк...

Фігурський: Ти копнув собаку?

Воєвудський: Ні, я вигнав свою українку (сміх)

Фігурський (сміх): А то добра ідея (сміх). Мені це ще не прийшло в голову. Знаєш що? Я зі злості сьогодні їй не заплачу.

Воєвудський: Знаєш що, а я заберу свою назад, заберу її гроші та знову вижену (сміх)

Фігурський: Скажу тобі, що якби моя була хоча б трохи симпатичніша, то я би її ще зґвалтував.

Воєвудський: Е-е.. я не знаю, як моя виглядає, бо вона весь час на колінах (сміх)".

"Вислови обох журналістів можуть мати наслідки як інциденти на етнічному ґрунті не лише в Польщі, а й в Україні, де переказування цієї програми через інтернет вже знаходиться в активній фазі. Тому важлива швидка та рішуча реакція прокуратури", - наголошується у документі.

Представник польсько-української фундації PAUCI, котра спільно із Об'єднанням українців у Польщі ініціювала подання матеріалів до прокуратури, Адам Сауер сказав, що це не перший випадок, коли згадані журналісти дозволяють собі ксенофобічні вислови. Він зауважив, що зараз один із судів Варшави розглядає справу за фактом публічної зневаги журналістом одного із польських чиновників.

Чоловіка, батько якого є індійцем, а він сам працює прес-секретарем одного із державних відомств, журналісти в цій же програмі називали "негром" та дозволяли собі інші непристойні жарти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...