Тернопільські обдарування шукають меценатів

Обдарування шукають меценатів. Четверо юних тернополян мають можливість взяти участь у Міжнародному математичному конкурсі, який щорічно проходить у столиці Франції. Вони увійшли до дванадцятки найсильніших математиків України. Конкурс відбуватиметься з 19 серпня. Вартість поїздки для одного учасника становить 900 євро.

Знайти не лише правильний, але і найнесподіваніший і найкреативніший розв’язок задачі, а ще краще запропонувати їх кілька – таке головне завдання того, хто береться за вирішення логічної задачі. Даються такі надзавдання далеко не усім. Перемагають частіше хлопчики. У чотирьох юних тернополян на рахунку – не лише відмінні оцінки з математики, але і перемоги в математичних олімпіадах і конкурсах усіх рівнів. Це підтверджують грамоти і медалі. До Міжнародного конкурсу у Парижі вони ішли поступово, – передає TV-4.

- Вже третій рік поспіль на теренах Тернопільщини відбувається чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач. Цей чемпіонат відбувається в чотири етапи. Є відбірковий етап, за результатами якого діти беруть участь у Міжнародному конкурсі. Вони успішно пройшли півфінал, національний фінал і тепер всі четверо отримали право участі у суперфіналі, – розповіла методист Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Іванюк.

Ярослав Репета – цьогорічний випускник технічного ліцею. Розповідає: один із етапів конкурсу проходив у день, коли відбувався випускний вечір. Ярослав через таку обставину від участі у конкурсі не відмовився і повернувся переможцем. Математику улюбленим предметом не вважає, хоча під час зовнішнього незалежного оцінювання отримав максимальних 200 балів.

Олексій Стецик наступного року закінчить школу. Мріє стати кібернетиком. Каже, таке захоплення точними науками у нього з’явилося у гімназії. Вчителька математики прищепила особливу любов до математики. З того часу хлопець – постійний учасник математичних олімпіад.

Нащадок фізика і ще один вихованець Марії Михайлівни Гаук, вчительки математики Української гімназії, Володимир Щагельський теж готовий їхати на конкурс у Париж.

Мрія побачити Францію у Ярослава Жидика з’явилась минулого року, коли хлопчик зайняв 32 місце у відбірковому конкурсі. Тоді вирішив для її здійснення добре попрацювати.

- Для нашого сімейного бюджету це значна сума і, звичайно, дуже жаль, бо дитина довго йшла до тієї перемоги, як і усі інші троє учасників. Сподіваюся, що знайдуться серед наших підприємців, які готові продовжити традиції меценатства і підтримати наших дітей, які, сподіваюся, гідно представлять Україну на Міжнародному чемпіонаті, – каже мама імовірного учасника Міжнародного математичного конкурсу Галина Щагельська.

- Дуже було б добре, якби в Тернопільській області створили фонд з підтримки обдарованої молоді. У нас такого фонду, на жаль, немає. Він є і в Києві, і у Вінниці, в Харкові, Дніпропетровську. У нас немає, – зазначає Тетяна Іванюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі