Пенсіонерка вбила дівчину, якій здавала кімнату

Вбивство через необережність – так кваліфіковано у суді смерть студентки Чортківського медичного коледжу.

Сімнадцятого січня в одному з приватних будинків Чорткова сталася трагедія – у ванній кімнаті виявили мертвою другокурсницю місцевого коледжу. Господиня, яка здавала кімнати щонайменше шістьом студенткам, вранці пішла на ринок, а повернувшись в обід, зауважила, що надто довго якась з квартиранток приймає душ. Інші дівчата якраз повернулися з коледжу, заглянули у шпарину дверного віконця і побачили нерухому подругу. «Швидка» уже нічим не зарадила – сімнадцятирічна юнка була мертвою.

Мешканці будинку одразу здогадалися від чого загинула дівчина. Господиня ще у жовтні, коли надворі похолодало, заклала ганчірками усі отвори у ванній – аби було тепліше. Принаймні про це стверджували на суді дівчата у ролі свідків. А у ванній – газова колонка. Отож коли ганчір’я було у вентиляційному та димовідвідному каналах, усі продукти згоряння потрапляли у приміщення. Згодом і експертиза підтвердила: дівчина померла від отруєння чадним газом.

Проте під час судового розгляду пенсіонерка заперечувала, що позачиняла отвори. Загалом вона не визнала вини.

Фахівці констатували: газова колонка була встановлена самовільно, без проектно-кошторисної документації, підключена до газової мережі з порушенням діючих норм.  Димовідвідний патрубок був від'єднаний від димоходу, а отвори димового та вентиляційного каналу були закриті ганчірками.

Пенсіонерку визнано винною у вчиненні вбивства через необережність. Зваживши на похилий вік підсудної, суд призначив покарання – три роки позбавлення волі з відстроченням виконання вироку та із встановленням іспитового терміну на рік. Також частково задоволено цивільні позови батьків покійної - про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Свої моральні страждання вбиті горем батьки оцінили у мільйон гривень. Суд призначив понад 44 тисячі  гривень матеріальної компенсації (це за витрати на похорони, поминальні обіди, надгробний пам’ятник), а також двісті тисяч гривень моральної компенсації, - пише Свобода.

Слід зауважити, що цей вирок було оголошено 14 червня, а отже, він ще не вступив у законну силу. Цілком можливо, що засуджена звернеться із скаргою до апеляційного суду області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі