• Головна
  • Жителі Тернополя не задоволені тим, що місяць в їхніх оселях немає теплої води
16:30, 22 червня 2012 р.

Жителі Тернополя не задоволені тим, що місяць в їхніх оселях немає теплої води

- Я з острахом чекаю, коли відключать котельню, яка обслуговує мій будинок на вул. Героїв Крут, 7, - каже тернополянка Наталія Білик. – Я вже дивилася у графік, без теплої води нам доведеться жити цілий липень.

У попередні роки мешканці цього будинку теж у цей час були без теплої води. Адже на профілактичний ремонт котельні у Тернополі відключають щороку. От тільки пані Білик не розуміє, що можна ремонтувати аж цілий місяць.

- Якраз спека надворі, води теплої потрібно як ніколи, каже жінка. - Невже котельні так ламаються, що їх щороку потрібно ремонтувати?

Нагадаємо, почергово зупиняти котельні на профілактичний ремонт почали ще наприкінці квітня. Роблять це кожного року для того, аби належно підготуватися до нового опалювального сезону.

Так з 10 травня до 10 червня вже прожили без теплої води мешканці будинку на вул. Живова, 37. 
- У кого індивідуальне опалення, у тих взагалі проблем не було, - розповідає мешканець цього будинку Віталій Романів. - А решту трохи намучилися. Я грів воду щодня, а іноді приймав холодний душ. На щастя, це пекло вже минуло.

Тернопільські тепловики просять тернополян зрозуміти, що котельні відключають влітку, аби був спокій взимку.

- Ми чудово розуміємо, що відсутність в помешканнях тернополян гарячої води створює певні незручності, - каже директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Йосип Куртяк. - Але щорічна зупинка котелень на профілактичний ремонт є вкрай необхідною. Ми змушені виконувати технологічні ремонтні роботи, які плануємо на підставі дефектних актів. Їх складають майстри та начальники мікрорайонів, а затверджує головний інженер підприємства. Згідно з цими актами ми здійснюємо ремонт обладнання котелень та теплових мереж. Для цього у річному плані підприємства ми передбачили кошти на придбання матеріалів та запчастин для котлів, насосного обладнання, яке через тривалу експлуатацію зношується дедалі більше. Цим і викликана необхідність зупинки котелень.

Згідно з графіком, 19 котелень, які не подають воду, відключають з 20 квітня і до початку опалювального періоду, продовжує пан Куртяк. Котельні, які подають гарячу воду, зупиняють з суворим дотриманням графіку. Гарячу воду місту подають 20 котелень. З 10 до 23 травня на профілактичному ремонті були десять котелень. Другий цикл передбачає відключення дев'яти котелень з 2 липня до 1 серпня. Остаточно завершити профілактичний ремонт котелень планують 13 серпня.

- Ці всі роботи проводимо для того, аби не довелося відключати теплопостачання та гарячу воду в осінньо-зимовий період, - каже Йосип Куртяк. - Якби не планові профілактичні роботи, невідомо які сюрпризи могли б очікувати нас взимку. Як показує досвід, ми на правильному шляху. Цьогоріч, незважаючи на досить холодну зиму, особливих проблем з теплом та гарячим водопостачанням у нас не було.

Довідка
З 2 липня до 1 серпня у Тернополі зупинять котельні на вул: Галицькій, просп. Бандери, Лесі Українки, Чернівецькій, Новому Світі, Шкільній, Транспортній, Купчинського та цегельному заводі. 
За інф. КП "Тернопільміськтеплокомуненерго"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...