• Головна
  • У Табачника зі шкільної програми викинули Гаррі Поттера і Тараса Бульбу
20:45, 22 червня 2012 р.

У Табачника зі шкільної програми викинули Гаррі Поттера і Тараса Бульбу

Очолюване Дмитром Табачником Міністерство освіти і науки, молоді та спорту нарешті затвердив остаточний варіант програми з світової літератури для школярів 5-9 класів. Вона буде введена в дію з 1 вересня 2013 року.

З остаточної версії нової програми викреслили сумнівні нововведення начебто Гаррі Поттера, повідомляє ZN.UA.

Свого часу проект цієї програми викликав бурхливі протести вчителів і вчених. Навіть на колегії МОНМС, де обговорювалися оновлені програми з усіх предметів, проект зі світової літератури викликав найбільше запитань.

Незважаючи на те, що вчителі не вважають затверджений варіант програми якісним, на їхню думку, він краще скандально відомого попереднього проекту. Під тиском громадськості з остаточного варіанту програми зникли деякі твори, які викликали найбільше суперечок: поезія Державіна, «Гаррі Поттер» і «Балада про прокуреному вагоні».

Зате в програму повернулися окремі твори Екзюпері, Вальтера Скотта, Вергілія і Гомера. Реабілітація не торкнулася повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба».

Видання пише, що істотними недоліками програми залишаються невідповідності змісту деяких творів віку учнів, порушення зв'язків з програмами української літератури та історії. На думку вчителів, все це призведе до того, що діти будуть сприймати тексти поверхово, без розуміння глибинної суті.

Наприклад, «Собаче серце» Булгакова, як і планувалося, буде вивчатися в дев'ятому класі. Однак без певних знань з історії ХХ століття (з якою діти знайомляться в старших класах) цей твір буде сприйматися як цікава казка.

Раніше «Главред» повідомляв, що була оприлюднена нова програма з літератури для 5-9 класів. Відповідно до неї, діти замість «Фауста» і «Божественної комедії» мали вивчати «Гаррі Поттера» і «Алхіміка». З Гете школярам запропонували лише пару віршів, а Данте вивчали б по одному сонету. Частина творів поміняли місцями - наприклад, зараз Біблію вивчають у 5-му класі, а пропонується робити це в 8-м. Також в 8-м (замість 7-го, як зараз) діти будуть читати «Ромео і Джульєтту» Шекспіра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"В Україні ніхто не чекав такої зміни погоди, прогноз приголомшив навіть синоптиків": чи буде мороз у -23 градуси і снігопад
"В Україні видаватимуть тимчасові посвідчення замість паспортів": що відбувається і кого це стосується?
"27 000 грн зарплати на місяць": роботодавці терміново шукають українців, яким потрібна робота
"Шалений успіх, колосальне багатство і кохання мрії": цей знак Зодіаку отримає дарунок долі прямо з 1 березня
Оголошення
live comments feed...