Інформаційно-правову боротьбу проти міської ради ведуть жителі однієї із вулиць Тернополя

У сьогоднішній День скорботи жителі Тернополя відвойовують пам’ять про генерала Черняховського.

Сьогодні мешканці колишньої вулиці генерала Черняховського прийшли до обласного архіву і в рамках виставки, приуроченої  Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, заявили, що ведуть своєрідні інформаційно-правові бої проти Тернопільської міської ради.

Ці бої ідуть за пам’ять про генерала армії Івана Черняховського, іменем якого ще півтора року тому називалася вулиця,  де вони проживають. Понад 80 відсотків людей проти перейменування вулиці (зараз це вулиця Героїв Крут). Вони кажуть, що не можна зневагою пам’яті одного героя вшанувати пам’ять інших. Окрім цього,  міськрада зневажила думку громади, не попередивши про перейменування, - наголошують тернополянки у розмові з кореспондентом 0352.com.ua.

- Про перейменування  ми дізналися, коли прийшли оплачувати за комунальні послуги. Окрім цього, каже Людмила Брунько, рішення міської ради нам ще й треба самим оплатити, адже нам треба робити зміни у документах – будинкових книгах, заповітах, документах про право власності. Щоб внести зміни у документах на машину, потрібну мінімум тисячу гривень, – каже Людмила Олексіївна. Ми одразу проконсультувалися з юристами. Вони нам сказали, що міськрада порушила закони і Конституцію. Перейменовувати вулицю можна тільки тоді, коли з цим рішенням згідні 51 відсоток мешканців будинків, а додаткові витрати, пов’язані з перейменуванням має компенсувати орган самоврядування. Тому подали позов до Тернопільського міськрайонного суду, але чомусь програли. Але на цьому люди не зупинилися. Нам порадили подати апеляцію до суду в іншу область.

Мешканці колишньої вулиці генерала Черняховського нині чекають на судове засідання у Львівському апеляційному суді, яке відбудеться 21 серпня.

Інформаційно-правову боротьбу проти міської ради ведуть жителі однієї із вулиць Тернополя, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі