• Головна
  • Студентам підвищать стипендії, а ректорам дозволять мати власну казну
17:00, 24 червня 2012 р.

Студентам підвищать стипендії, а ректорам дозволять мати власну казну

Уже в понеділок Кабмін повинен отримати від відомства Дмитра Табачника остаточну версію багатостраждального закону про вищу освіту.

В Раді його не можуть прийняти вже два роки. Новий текст - це компромісний варіант, над яким працювала кілька місяців група експертів на чолі з ректором НТУ КПІ та екс-міністром освіти Михайлом Згуровським.

Вони переробили проект, який спочатку був написаний в Міністерстві освіти. «Є завдання Кабміну подати проект. Як тільки його підпише міністр - відразу подамо. А він повернеться з відрядження 25 червня », - розповів «Сьогодні» директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко.

КОЛИ ПРИЙМУТЬ. «Закон про вишку», як його називають у кулуарах, навряд чи встигнуть прийняти в першому читанні в липні. «Проект закону обов'язково повинен бути розглянутий у нашому профільному комітеті. А у нас до відпустки залишилося всього одне засідання. Ймовірність того, що ми розглянемо його за одне засідання, невелика. Цим законом найближчі років 10 буде визначатися стратегія розвитку освіти, і без детального аналізу ми його не приймемо. Упевнений, що до цього закону буде багато поправок до другого читання. Поспішати не можна, адже він визначить майбутнє нашої країни», - розповів голова комітету ВРУ з питань освіти Максим Луцький.

ЩО ЗМІНИЛОСЯ. Законопроект передбачає зміну освітньо-кваліфікаційних рівнів, які будуть такими: кваліфікований працівник, молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, доктор філософії і доктор наук. Трохи змінять і наукові звання - за аналогією із західними вузами. Замість наукового співробітника буде дослідник, а замість кандидата наук - доктор філософії. Присвоєння вчених ступенів контролюватиме окреме відомство. Це буде новий незалежний орган - Національне агентство з якості вищої освіти, безпосередньо підпорядковане Кабміну. І, що більш важливо, воно ж буде займатися ліцензіями для вузів. Таким чином буде підвищена незалежність ректорів від міністерства.

Також вузам дадуть фінансову автономію: їм розширять права з розпорядження грошима, отриманими за надання платних послуг. Зараз існує ряд обмежень. А студентам законопроект пропонує підвищити стипендію до прожиткового мінімума, який з 1 липня складе 1044 грн. Зараз студенти отримують в середньому 740 грн, а підвищена стипендія - 780 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"З цих областей України різко пропаде тепло, лютий снігопад суне прямо на цілий регіон": де буде мороз у -25 градусів?
"Лютий холод витіснить тепло з України завтра, несамовитий снігопад пре в ці області": де буде мороз у -20 градусів і дощ
"В Україну пре неприємна погода без тепла, шалений снігопад накриє цю область": де на вихідних буде мороз у -24 градуси?
"Казкове багатство, втілення мрій і шалений успіх": на ці 3 знаки Зодіаку небувале везіння чекає прямо до 1 березня
Оголошення
live comments feed...