17:00, 24 червня 2012 р.
Студентам підвищать стипендії, а ректорам дозволять мати власну казну
Уже в понеділок Кабмін повинен отримати від відомства Дмитра Табачника остаточну версію багатостраждального закону про вищу освіту.
В Раді його не можуть прийняти вже два роки. Новий текст - це компромісний варіант, над яким працювала кілька місяців група експертів на чолі з ректором НТУ КПІ та екс-міністром освіти Михайлом Згуровським.
Вони переробили проект, який спочатку був написаний в Міністерстві освіти. «Є завдання Кабміну подати проект. Як тільки його підпише міністр - відразу подамо. А він повернеться з відрядження 25 червня », - розповів «Сьогодні» директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко.
КОЛИ ПРИЙМУТЬ. «Закон про вишку», як його називають у кулуарах, навряд чи встигнуть прийняти в першому читанні в липні. «Проект закону обов'язково повинен бути розглянутий у нашому профільному комітеті. А у нас до відпустки залишилося всього одне засідання. Ймовірність того, що ми розглянемо його за одне засідання, невелика. Цим законом найближчі років 10 буде визначатися стратегія розвитку освіти, і без детального аналізу ми його не приймемо. Упевнений, що до цього закону буде багато поправок до другого читання. Поспішати не можна, адже він визначить майбутнє нашої країни», - розповів голова комітету ВРУ з питань освіти Максим Луцький.
ЩО ЗМІНИЛОСЯ. Законопроект передбачає зміну освітньо-кваліфікаційних рівнів, які будуть такими: кваліфікований працівник, молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, доктор філософії і доктор наук. Трохи змінять і наукові звання - за аналогією із західними вузами. Замість наукового співробітника буде дослідник, а замість кандидата наук - доктор філософії. Присвоєння вчених ступенів контролюватиме окреме відомство. Це буде новий незалежний орган - Національне агентство з якості вищої освіти, безпосередньо підпорядковане Кабміну. І, що більш важливо, воно ж буде займатися ліцензіями для вузів. Таким чином буде підвищена незалежність ректорів від міністерства.
Також вузам дадуть фінансову автономію: їм розширять права з розпорядження грошима, отриманими за надання платних послуг. Зараз існує ряд обмежень. А студентам законопроект пропонує підвищити стипендію до прожиткового мінімума, який з 1 липня складе 1044 грн. Зараз студенти отримують в середньому 740 грн, а підвищена стипендія - 780 грн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:36, 7 листопада
19:30, 6 листопада
19:30, 6 листопада
15:57, 30 жовтня
14:24, 6 листопада
live comments feed...