Що сталося з лісом у Чортківському районі? (ФОТО)

Ураження лісу могло статися з двох причин: через вимерзання взимку або локальне забруднення, – кажуть фахівці.

Нещодавно в інтернеті з’явилися фотографії, на яких видно пошкоджену площу лісу в Чортковському районі. Ліс, що вкриває гору,  має дивний бурий колір.

У розмові з кореспондентом 0352.com.ua доктор біологічних наук, професор Василь Грубінко сказав: для того, щоб визначити точну причину ураження лісу, треба вивчити ситуацію на місці. Переглянувши фотографії, він зазначив, що виходячи з розміщення лісу, можливі два варіанти причин ураження дерев:

- 1) вимерзання взимку (цієї зими було до -30-35); 2) локальне забруднення – чим, сказати важко. Зверху над лісом є забудова,  виглядає якась труба – скоріше за все – це котельня. Тому можливе забруднення повітря газами від згоряння якогось палива – можливо вугілля або мазуту. Хмара могла при низькій температурі і низькому тиску повітря "сісти" на локальну територію і спалити верхівки дерев. За фото більше сказати щось важко.

Науковці зазначають: якщо це природне вимирання дерев – це природний процес і втручатися в нього практично неможливо. В такому випадку просто відбудеться переродження. Але якщо причина інша (завдана від навколишніх умов, чи серйозна хвороба), а таких випадків чимало в Україні, виправлення ситуації потребує залучення великих коштів від держави.

Фото: Чортківські новини

Що сталося з лісом у Чортківському районі? (ФОТО), фото-1
Що сталося з лісом у Чортківському районі? (ФОТО), фото-2
Що сталося з лісом у Чортківському районі? (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі