Від 15 до 30 млн грн. – це орієнтовні витрати, які потрібні для реалізації “мовного” законопроекту

На бюджет цього року законопроект "Про засади державної мовної політики" не несе жодного фінансового навантаження, а що стосується наступного року, то треба прорахувати, – зазначив співавтор “мовного” законопроекту Вадим Колесніченко.

За словами народного депутата від Партії регіонів В.Коленіченка, для того аби зрозуміти витрати, які передбачає документ, треба зрозуміти його сутність. Він зазначив, що розповіді про те, що реалізація Європейської хартії потягне за собою витрати у півтора-два мільярди почались ще у 2003 році, коли цю хартію ратифікували, а сьогодні вже розповідають про 17 мільярдів, – повідомляє УНН.

"Вони пропонують всі національні меншини які сьогодні є, весь пакет …винести в окрему строку та визначити як фінансування даного законопроекту. При цьому у нас виникає питання а ці люди сьогодні не фінансуються з бюджету? Звичайно фінансуються. Підручники друкуються – друкуються. Значить просто відбувається підміна понять або глибоке нерозуміння того, що платник податків, який живе в Україні - громадянин України має рівне право на задоволення своїх потреб, тому що утримує державу за свої кошти", - сказав В.Колесніченко.

Він зауважив, що закон про застосування регіональних мов діє вже два роки. "І чомусь ніхто не захвилювався, що потрібні якісь витрати…. Документообіг на Південному-сході та в Центрі України вже давно іде на двох мовах у відповідності до програм підтримки та розвитку російської мови. Книги на регіональних мовах і так публікують та формуються згідно до держбюджету та держзамовлення. Сьогодні в рамках діючого закону  в освіті при наявності від 13 до15 заяв держав зобов’язана відкрити класи на мовах національних меншин. Значить все ж таки не в моєму законі справа, а в небажанні просто- напросто вирішувати проблему полі етнічної, багатонаціональної держави  в інтересах самої держави, а не корінної нації, яка страждає на комплекс неповноцінності та комплексом помсти", - додав він.

Він зауважив, що на бюджет цього року законопроект не несе жодної фінансового навантаження, а що стосується наступного року, то треба прорахувати це. "Я не думаю, що фінансове навантаження буде великим. Сьогодні ми і так зобов’язані фінансувати заходи з реалізації хартії і вони фінансуються. Сьогодні ми фінансуємо з бюджету країни публікацію підручників на мовах національних меншин  - всіх без виключення", - зауважив  парламентарій.

Він також відзначив, що витрати щодо реалізації даного законопроекту можуть становити від 15 до 30 млн грн.

Зазначимо, начальник відділу департаменту фінансів соціальної сфери Міністерства фінансів Валентина Брусило повідомила, що у разі прийняття в цілому законопроекту "Про засади державної мовної політики" (№9073) видатки на його виконання становитимуть від 12 до 17 мільярдів гривень на рік. "Автори проекту не надали розрахунків вартості його реалізації, але, за нашими оцінками, це від 12 до 17 мільярдів гривень на рік", - сказала представниця мінфіну у виступі на комітетських слуханнях з приводу законопроекту, що відбулися в Верховній Раді. "Наше міністерство не підтримує прийняття цього законопроекту", - сказала вона.

Проти законопроекту висловилися також практично всі учасники слухань – представники профільних комітетів Верховної Ради, міністерств, науково-дослідних інститутів, відомі вчені та громадські діячі. На думку учасників слухань, законопроект суперечить Конституції і загрожує національній безпеці та цілісності держави.

На підтримку проекту виступив лише його співавтор Вадим Колесніченко, який, звинувативши присутніх у "некомпетентності" й "упередженості", залишив слухання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі