
19:00, 26 червня 2012 р.
На Тернопільщині паразитуючий організм заражає картоплю
В Теребовлянському районі запровадили карантинний режим по золотистій картопляній нематоді в червні на території 10 га. Завідувач Тернопільської обласної карантинної лабораторії Ганна Ваврик каже, що цей організм паразитує на полях майже в кожному районі і загальна заражена площа в області - 330,56 га.
У зоні де впроваджений карантин адміністрація займається моніторингом земельних угідь району на предмет виявлення золотистої картопляної нематоди, також регулює перевезення об’єктів.
Золотиста картопляна нематода – це карантинний організм. Основною рослиною-живителем золотистої картопляної нематоди є картопля. Також уражуються томати, баклажани, інші види та гібриди родини пасльонових.
- Середні втрати врожаю картоплі від ураження рослин нематодою складають
30 %, але за високого рівня чисельності нематод у ґрунті можлива і повна загибель
рослин, - розповідає пані Ваврик. - Також погіршуються смакові властивості бульб, знижується вміст сухої речовини, крохмалю, білка та вітаміну С.
В поточному році в Тернопільській області нематоду зареєстровано на території всіх районів.
- Також ми виявили нові вогнища карантинного організму на території Теребовлянського та Шумського районів, - розповідає пані Ваврик.
Завідувач Тернопільської обласної карантинної лабораторії розповідає, що розповсюджується картопляна нематода в основному в стадії цист, які прилипають до предметів, що стикаються із зараженим ґрунтом і переносяться на будь-які відстані.
- Зазвичай цисти переносяться із садивним матеріалом, перед усім бульбами картоплі, із ґрунтом, що є на бульбах, коренеплодах, цибулинах, - розповідає жінка. - А також сільгоспінвентарем, ногами людей та тварин, транспортними засобами, дощовими водами та вітром.
Щоб уникнути поширення золотистої картопляної нематоди фахівець радить
використовують в сівозміні культури, що не уражаються нематодою: бобові, зернові, технічні культури, багаторічні трави та інші.
- Також краще вирощувати нематодостійкі сорти картоплі, а саме: Доброчин, Пролісок,
Берегиня, Водограй, Слов’янка, Молодіжна, Західна, а із зарубіжних це: Беллароса,
Бетіна, Вінета, Міневра, - каже жінка, - також забороняється ввезення ураженого садивного матеріалу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
ТОП новини
Оголошення
19:33, 22 квітня
15:42, 25 квітня
12:50, 16 квітня
12:50, 16 квітня
live comments feed...