Вступна кампанія-2012: що, де, коли

До початку вступної кампанії тиждень, а міністр освіти вже дає настанови ректорам вишів – вимагає організувати процес так, аби не було жодних черг і порушень, інакше погрожує звільненням.

А ось абітурієнтів заспокоює, суттєвих змін нема. Набір документів традиційний: заява, сертифікат з результатами тестів, атестат з додатком, паспорт, медична довідка та 6 кольорових фото розміром 3х4. Папери можна подати особисто або ж через Інтернет. Торішні недоліки електронного вступу у Міносвіти врахували. Тепер закликають абітурієнтів довіряти системі.

«Не потрібно стояти в чергах, не потрібно витрачати свій час, гроші. Ви заходите на відповідний сайт, вводите дані атестату, дані сертифікату ЗНО – і можете обирати навчальний заклад», - зазначає міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

Як і торік подавати документи можна відразу до 5 університетів, та не більше, ніж на 3 спеціальності в кожному з них. Схитрувати не вийде. Адже діятиме єдина державна електронна база. До неї, незалежно від форми власності, має підключитись кожен виш. Хто її проігнорує, може втратити ліцензію. Київський національний університет імені Шевченка один з перших цю вимогу виконав.

«Будь-яка електронна система – це є інструмент, який а.) – повинен полегшувати роботу абітурієнтів, їх завдання, яке вони обрали – подати документи. І б.) – полегшити роботу персоналу приймальних комісій», - розповідає проректор із науково-педагогічної роботи Київського національного університету ім. Шевченка Володимир Бугров.

Катерина Ридван хоча з компʼютером на «ти», та папери до 4-х вишів везтиме особисто. Каже, так надійніше. Дівчина хоче навчатись на медика. Вірить, що вступить, бо тести склала на відмінно, але все одно хвилюється.

«Переживаємо, щоб не дуже довго стояти в чергах, щоб встигнути все подати. Ну, і звичайно, щоб вступити на бюджет», - розповідає абітурієнтка Катерина Ридван.

Та потрапити на бюджет цьогоріч буде складніше. Адже держзамовлення на підготовку бакалаврів лише 127 тисяч. Це при тому, що охочих навчатись у вишах майже вдвічі більше, ніж торік – приблизно 400 тисяч. Вступна кампанія триватиме весь липень. До 17 числа мають подати документи охочі навчатися на творчих спеціальностях, а до 20 ті, хто складатимуть іспити. Екзамени дозволено здати тим, хто закінчив школу до моменту запровадження тестів ЗНО, 2007-го року. Решта абітурієнтів папери можуть здати до 31 липня.

ICTV
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі