• Головна
  • Міфи і реальність переходу України на цифрове мовлення
20:00, 28 червня 2012 р.

Міфи і реальність переходу України на цифрове мовлення

Ви неодноразово мали змогу дивитися рекламні ролики про те, як Україна переходить з аналогового на цифровий телесигнал. Мовляв, відтепер можна безкоштовно переглядати 20 найпопулярніших телеканалів України в цифровій якості. Проте це не зовсім так, а точніше ЗОВСІМ НЕ ТАК!

Нині багато тернополян, а особливо мешканців віддалених (та й не дуже віддалених) сіл зіткнулися з проблемою з перегляду матчів збірної України на Євро’2012. Усі вони транслювалися лише на телеканалі «Україна» (якщо не брати до уваги супутниково-кабельний телеканал «Футбол»), і хоча декларується, що ТРК «Україна» покриває своїми трансляціями 92% території нашої держави, на практиці, як правило, на чималенькій території антена для аналогового сигналу (або, як ми її часто називаємо, кімнатна) «ловить» цей телеканал у дуже поганій якості або взагалі не «ловить». А цілком можливо, що зовсім незабаром більшість українців взагалі не зможе переглядати улюблені телепрограми, - пише Нова Тернопільська газета. 

ЦІНА

Насамперед зазначимо, що переключення на цифровий сигнал зовсім не безкоштовне — для початку необхідно придбати приймач цифрового телебачення, який на нинішній день коштує досить кругленьку суму — 560 грн. І не варто бігти на базар і шукати собі дешевший аналог, адже, дуже ймовірно, що він виявиться неспроможним розшифрувати український сигнал, адже у цих процесах є безліч нюансів. Тож нині розшифровувати наш сигнал спроможні лише два приймачі — “ТРИМАКС 2012” та “СТРОНГ 8500”. Придбати їх можна лише в гіпермаркетах електроніки, серед яких «Фокстрот», «Ельдорадо» та «Технополіс».

Щоправда, державою передбачена соціальна програма забезпечення деяких наших громадян безкоштовними приймачами, але для того, щоб їх отримати, пільговики мають написати заяву в місцеве управління праці та соціального захисту населення і подати її до 1 липня 2012 року. Тож безкоштовно телетюнерами забезпечуються такі категорії населення:1) інваліди першої та другої груп, а також інваліди війни третьої групи;2) особи, які виховують дитину-інваліда за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;3) особи із малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно із Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;4) особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

ЯКІСТЬ

Поспішаємо заспокоїти, що перехід на цифровий сигнал зовсім не зачепить тих, хто нині дивиться кабельне чи супутникове телебачення, перейматися змінами потрібно лише тим, хто приймає сигнал на звичайну (кімнатну або стаціонарну) антену. Домогосподарств, які нині дивляться телевізор з такими антенами, в Україні 53%, тож зміни стосуються гігантського прошарку населення.Отже, придбавши приймач цифрового телебачення, ви ще й будете змушені переглянути можливості своєї антени (тепер антену потрібно буде підключати до приймача, а приймач — до телевізора). Якщо раніше вона приймала аналоговий сигнал у поганій якості (наприклад, з великим «снігом»), то з цифровим сигналом такі «жарти» не проходять — він або приймається у чудовій якості, або не приймається взагалі. Так що знову ж таки цілком ймовірно, що вам доведеться ще й докупити потужнішу антену, а у віддалених від телевеж селах навіть встановити спеціальні щогли. Загалом, за підрахунками експертів, «безкоштовний» перехід на цифрове ефірне телебачення в Україні буде коштувати мешканцям міст приблизно 1000 грн., сіл — 1500 грн.


І ще про один міф: з того ж рекламного ролика ми дізнаємося, що завдяки цифровому сигналу ми уже маємо змогу приймати до 20 телеканалів (а з часом це число зросте до 32-ох) у цифровій якості. Це справді так, у будь-якій точці України, виконавши вищезазначені умови, ви зможете дивитися 32 телеканали — 28 загальнонаціональних та 4 місцевих, і це головна перевага переходу на цифровий сигнал. Але чи в цифровій якості? Цифрова якість можлива лише за умов, якщо у вашому телевізорі, кажучи без наукових термінів, є цифровий вхід, а таким входом нині забезпечені телевізори лише 10% домогосподарств України, решта ж телевізорів на цифрову якість просто не здатні і у підсумку будуть демонструвати… ту ж аналогову якість, можливо, трішки покращену.


Україна цілковито має перейти на цифровий сигнал до завершення 2015-го року, але очікується, що телеканали почнуть відключатися з аналогового сигналу і залишатися лише на «цифрі» уже з середини 2013-го (дуже дорого транслювати і аналоговий сигнал, і цифровий), тож уже за рік ви можете залишитися без улюблених телепрограм…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Чи будуть заморозки у травні: попередження від синоптиків
Оголошення
live comments feed...