Міліціонери забирали жінку з церкви, тягнучи за ноги по підлозі

"Попід руки" та "За ноги" - такі заходи фізичного впливу застосували львівські міліціонери проти селянки, яка продавала м'ясо у недозволеному місці, йдеться в сюжеті ТСН.

Конфлікт з базарним присмаком між жінкою та міліцією відбувався не де-небудь, а у церкві. Та ще й під наглядом камер спостереження. Усе почалося ось з відео - моніторинг у церкві спочатку фіксує, як до храму вбігає жінка з господарськими сумками у руках. А через 20 хвилин її уже лежачу витягають з церкви міліціонери.

"Вона лягла і ми змушені були. Хоч вона була при свідомості, нічого їй не бракувало. Під час того, як ми доставляли її до службового автомобіля, який був біля входу в церкву, спеціально ногою зачепилася за лавку. Спричинила тілесні ушкодження своїми руками, подряпавши нам руки", - розповів версію подій міліціонерів старший дільничний інспектор Галицького райвідділку Львова Юрій Лісний.

Героїня епізоду у церкві – 50-річна Люба Дмитрашко. Розповідає, що разом з іншими жінками продавала м'ясо з теляти. Торгівля у тому місці заборонена, тому підійшли міліціонери. За словами жінки, усі перекупки їм платять. "Всі знають, що їм платять. Я ж не перекупка. А я мала трошки свого. На 100 грн може би тих костей і не вторгувала. Я не злочинець, щоб зі мною так вчиняти", - обурюється Дмитрашко. Іти у відділення міліції жінка відмовилася, а коли правоохоронці почали наполягати, схопила сумки і побігла. Каже, у храм зайшла спонтанно.

Після конфлікту з дільничним їй вдалося дістати у священиків відео з камер спостереження. Адвокат Люби Дмитрашко Олег Мицик вважає, що дільничний інспектор та його колеги перевищили повноваження.

"Волочіння спиною жінки по церкві – це блюзнірство і відверте перевищення влади. Цю людину можна було підняти і вивести в інший спосіб з церкви. Працівники мали право скласти протокол про порушення і на місці. І таких дій, як доставка, не обов'язково було проводити", - зазначає юрист.

У міліції хотіли порушити проти селянки справу за опір правоохоронцям. Районний прокурор відмовив. Але й недоліків у діях самої міліції теж не виявив. За торгівлю у недозволеному місці суд зробив Любі Дмитрашко усне зауваження.

Нагадаємо, що кілька днів тому тернопільські даїшники на очах дитини волокли тата по асфальту, після чого сусіди відвоювали його в правоохоронців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі