• Головна
  • Суїцид за суїцидом... Чому молоді люди на Тернопільщині позбавлають себе життя?
18:00, 30 червня 2012 р.

Суїцид за суїцидом... Чому молоді люди на Тернопільщині позбавлають себе життя?

За останні два тижні на Тернопільщині сталося 8 самогубств. Їх об’єднує те, що трагедії відбулися у вихідні і вбивають себе молоді люди.

Про причини суїциду серед молоді кореспонденту 0352.com.ua розповіла кандидат психологічних наук Наталія Гаєвська.

- Чому молоді люди вбивають себе?

- Якщо говорити про вік в межах 30 років, то цей період, згідно зі статистичними даними, є більш небезпечним для завершених суїцидів. Основне пояснення тут полягає в тому, що людина, яка перебуває у кризі, за плечима ще не має достатньо матеріального і морального багажу, який міг би її стримувати. І друга причина – цей вік є першим етапом серйозного переосмислення життя. Далеко не всі можуть вийти з цієї кризи у повній мірі. Для цього віку є характерною повне відокремлення або не відокремлення від батьківською сім’ї. Людина або починає жити дорослішим життям, або вона так і не дорослішає. Якщо вона не може нормально соціалізуватися і подорослішати, це говорить про те, що вона не може і свою власну сім’ю започаткувати. До речі, випадки суїциду характерно більш для інтелектуальних, чутливих людей. Дуже рідко люди із низьким IQ здійснюють самогубство.

Чим це пояснюється?

- Чим більше інтелектуальна людина, тим більше виходів із кризи вона мала би бачити, але з іншого боку – чим освіченіша людина, тим складнішою вона бачить ситуацію. Якщо людина є схильна до депресивного сприйняття світу, тоді вона буде бачити, наскільки ситуація є безвихідною.

Чому випадків самогубства більше у вихідні?

- Це має своє пояснення. Під час робочого тижня людина чимось занята. Навіть якщо не працює (сидить вдома) все одно є відчуття того, що навколо неї щось відбувається. А коли людина чимось зайнята, легше відволікти увагу від деструктивних думок, які в неї виникають. Найбільша кількість суїцидів, за статистичними даними, випадає на вечір п’ятниці або неділі, субота на третьому місці. Це стається тому, що  після закінчення робочого тижня людина відчуває, що вона залишається сама зі своїми переживаннями, думками. Якщо вона упродовж тижня могла ще трохи відволіктися від важких думок, то у вихідні вона залишається сама зі собою. Більшість суїцидів випадає на вечір п’ятниці. Коли закінчується робочий тиждень, люди намагаються трішки відсвяткувати, або збираються в якійсь кампанії. Ті люди, які схильні до суїцидальних вчинків, як правило, не беруть участь у цих святкуваннях і відчувають тоді себе обділеними. Це переважно ті люди, які не відчувають себе причетними до певного соціуму, до сім’ї.

Що впливає на вибір форми суїциду?

- Тут дуже велике значення має, наскільки людина переконана у своєму рішенні. Чим більше вона впевнена, тим більш надійний спосіб буде вибирати. Тобто, якщо вона точно вирішила, що це вже “кінець”, вона буде обирати таку форму суїциду, яка дасть 100 відсотковий результат. Наприклад, якщо ідеться про те, щоб кидатися з верхнього поверху, а вбити себе людина вирішила на 100 відсотків, вона підніметься на 9 (або на вищий) поверх. Якщо є якісь сумніви, вона підсвідомо залишає собі шанс на життя, на те, щоб хтось врятував і стрибне з нижчого поверху. Тобто вибір форми суїциду рідко відбувається випадково. У психології навіть є поділ на жіночі і чоловічі види самогубства. Для чоловіків є характерним повішання, стрибки з висоти, позбавити себе життя за допомогою зброї (останній поширений в країнах Європи і США), для жінок – отруєння, поріз вен. Як не дивно, жінки підсвідомо хочуть залишитися гарними.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...