До кінця року ціни на продукти, косметику та пральні засоби зростуть втричі

Через активне фінансування соцпрограм державі доведеться друкувати гроші, що сприятиме зростанню цін.

Через те, що соціальні програми, ініційовані владою, фінансуватимуться з бюджету до початку листопада, ціни на товари широкого вжитку (продукти, косметика, побутова хімія) до кінця цього року зростуть у три рази, - повідомляє ТСН.

Таку думку висловив голова підкомітету Комітету Верховної ради з питань бюджету, народний депутат від НУ-НС Олександр Чорноволенко. "Фінансування таких соціальних програм триватиме до 1 листопада, далі грошей не вистачатиме – це очевидно. Адже це гроші, які беруться за рахунок останніх місяців року – листопада та грудня. Цих невиплачених грошей не вистачить на те, аби покрити дефіцит, і доведеться друкувати гроші, які будуть тиснути і на ринок, вони не будуть забезпечені товарами та сприятимуть зростанню цін.

Якщо ситуацію намагатимуться стримувати штучно – наприклад, за допомогою тиску на підприємства, то вся гривнева система впаде", – зазначив Чорновленко.

На його думку, збільшення цін, яке очікується наприкінці поточного року, буде стосуватися дешевого сектору товарів.

"Ціни на товари широкого вжитку зростуть навіть не вдвічі, а втричі. Це найбільша загроза, яка виникає у разі масової виплати грошей через Пенсійний фонд, які не забезпечені товарами. Бюджет вимагає позитивної динаміки розвитку, і він щомісяця має бути однаково збалансований. В іншому випадку "летить" вся система", – наголосив депутат.

Парламентарій впевнений, що підвищення соціальних виплат є передвиборчим ходом, який лише спричинить погіршення економічної ситуації у 2013 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі