• Головна
  • Попри застереження екологів у Тернополі повним ходом переводять котельні на торф
10:04, 3 травня 2017 р.

Попри застереження екологів у Тернополі повним ходом переводять котельні на торф

Міська влада не виконує своїх обіцянок, переконані тернополяни – сусіди майбутніх "торф’яних" котелень. Попри обіцянки міського голови та рекомендації депутатської комісії з питань ЖКГ – не проводити будь-яких робіт, на двох котельнях четвертий день поспіль проводять зварювальні роботи, пише 20 хвилин.

Роботи проводить проектант котелень ТОВ «Промгазтехнологія». Це підприємство, нагадаємо, очолює Олег Воєводкін. Чоловік є одним із співзасновників ТОВ «Тернопільтепло», яке на умовах співфінансування з КП "Тернопільміськтеплокомуенерго "і модернізує котельні. Про це ми писали у статті «Кого «нагріють» котельні на торфі».

- Сьогодні проводять зварювальні роботи на котельнях і на вул. Франка, і на Київській, - розповідає активістка Юлія Мамчак, жінка мешкає по-сусідству з котельною на Киїській, 3с. – На підставі чого вони проводять ті робити, не кажуть, ніяких документів не показують. Причому, працюють у простому одязі, без будь-якого захисту.

 Архбудконтроль скасував декларацію про початок будівельних робіт для скандальної котельні Тернополянка обурюється, що роботи проводяться всупереч обіцянці міського голови та всупереч рекомендаціям депутатської комісії з питань ЖКГ. Остання, нагадаємо, рекомендувала виконавчому комітету та КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» призупинити усі роботи пов’язані з будівництвом, підготовкою, запуском чи експлуатацією котелень на альтернативних видах палива.

І розпочинати їх лише після позитивних результатів місцевих громадських слухань, позитивних висновків екологічної експертизи, одержання усіх необхідних дозволів та окремого рішення міської ради по кожній з таких котелень.

Таке рішення було проміжним, пояснював очільник комісії.

Провести якісне громадське слухання рекомендувала також і робоча група при облдержадміністрації, яка також займається питаннями «альтернативних котелень». Також виборці з округу, до якого належить і котельня на Київській, 3с, зобов’язали свого депутата Михайло Сиротюка підготувати на сесію проект рішення про заборону будівництва котельні на Київській. Утім, як бачимо, ніхто чекати на будь-які громадські слухання не збирається. Чому будують попри обіцянки, ми перепитали в керівника тепломереж.

 - Комісія дала рекомендації, яких я не отримав, - каже Андрій Чумак. – Тому й будується. В мене вже часу чекати нема. В мене всі документи на будівництво оформлені, є усі дозволи на початок будівництва. Перевірок було дуже багато і ні одна перевірка негативного висновку не надала. Як пояснює він, згадувана комісія давала рекомендації виконавчому комітету міськради – його безпосередньому керівництву. А останнє йому ніяких рекомендацій не передавало.

Відтак і підстав не будувати у нього нема. Щодо того, чому ж робітники не дають ніяких пояснень активістам , відповів, що в принципі ніхто не може у них цих документів просити.

- Хто взагалі має право заходити на об’єкт і питати їх будь-що?, - каже він. – Це закрита територія. Вони працюють за договором підряду, виконують роботу, у них є свої керівники.

З такими поясненнями не погоджуються не тільки активісти, але й голова депутатської комісії з питань ЖКГ, що і радила поки що нічого не будувати.

- Зважаючи на те, що під час останнього засідання профільної депутатської комісії директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" гарантував, що жодних (у тому числі ремонтних, профілактичних, консерваційних та т.п.) не будуть проводити поки не буде кінцевих висновків комісій та екологічних висновків, то вважаю, що це порушення домовленостей та ігнорування рекомендацій комісії, - каже голова комісії Іван Сороколіт. - Нагадаю, саме цій комісії сесія і доручила напрацювати висновки з цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#котельні

Коментарі

Оголошення
live comments feed...