• Головна
  • Хоча московські церковники силою намагаються втримати храми, на Тернопільщині ще одна громада перейшла в Київський патріархат
08:58, 22 травня 2017 р.

Хоча московські церковники силою намагаються втримати храми, на Тернопільщині ще одна громада перейшла в Київський патріархат

Московські священики єдині виступили проти законів, які захищають територіальну цілісність України.

Україна вперше намагається навести лад в релігійних питаннях, пов'язаних із діяльністю церков, якими керують з-за кордону. Як йдеться у сюжеті ТСН, цього тижня до парламенту внесли одразу два законопроекти, якими хочуть зобов'язати духовні представництва поважати територіальну цілісність України. По-перше, кандидатури своїх священників такі організації на нашій території мають узгоджувати з українською владою. По-друге, в разі неповаги до українського суверенітету і ведення антиукраїнської пропаганди такі церкви урядовці отримають право закривати. Крім того, у разі незгоди з діяльністю церкви на рівні закону українським громадам хочуть дати право переходу в іншу конфесію.

Українська православна церква Московського патріархату виступила категорично проти таких норм. Московські священики та їхні інвестори вбачають у документах спробу видворення з України саме Московського патріархату. По суті вони дали команду – "йти у наступ". У день розгляду законопроектів депутатами і в Києві, і в інших українських містах УПЦ МП вивів під урядові стіни свою найвідданішу паству: бабусь і дідусів, щоб вони завадили ухваленню законів. Парламентарі до розгляду документів так і не дійшли.

Але чимало експертів, попри відсутність в законопроектах згадок про конкретні церкви, сходяться на думці: нерви московських православних служителів не є даремними. Вони за час анексії Криму і окупації Донбасу найчастіше були помічені за антиукраїнською діяльністю.

Неприймання законів тільки ускладнює ситуацію, бо зростає протистояння між людьми. Зрозуміло, що Московський патріархат боїться, що втратить вірників разом з церквами, які ті самі і збудували. Тож, окрім політичних акцій в Києві, на місцях УПЦ МП намагається силою втримати храми за рахунок охоронних агентств та семінаристів.

Приклад - село Кинахівці на Тернопільщині. Нещодавно до храму увійшла нова громаді цього села, яка вирішила вийти з-під юрисдикції Московського патріархату і перейшла в Київський патріархат. Усе могло відбутися дуже погано, бо спочатку біля храму, нібито за викликом місцевого священника МП з'явилися міцні хлопці. 

Також приїздили сюди й семінаристи. Але сьогодні, напевно, зрозумівши, що практично все село захотіло вийти з-під УПЦ МП, підлеглі Московського патріарха не наважились надсилати сюди охоронне агентство і провокувати кривавий конфлікт. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#церква #Кинахівці

Коментарі

Оголошення
live comments feed...