20:10, 13 липня 2012 р.
Як знайти роботу на Тернопільщині? (ВІДЕО)
Серед людей, які щодня у пошуку роботу, чимало невпевнених та розгублених жінок.
Поділ на жіночі і чоловічі ролі, риси характеру і вміння, вид діяльності, зовнішній вигляд - все це стереотипи, які потроху стирає сучасне суспільство, кажуть психологи. Тому спростовують думку, що жінкам важче знайти своє місце в суспільстві чи місце роботи.
Це ж стосується і їх віку, адже одні роботодавці шукають молодих та перспективних, інші - старших та досвідчених. Психологічні аспекти гендерної рівності та як жінці влаштуватись на роботу, фахівці обговорювали у Тернопільському прес-клубі.
Поняття статі та гендеру - це різні поняття, кажуть психологи. Перше стосується біологічних відмінностей, друге - питання виховання, яке дає нам сім'я, навчальні заклади та вулиця. Проте навколо них - суцільні стереотипи.
- Для жінок більш характерним є бути причетною до сфери обслуговування, до сфери навчання, медичної. До тих, де можна виразити свої почуття, емоції. А чоловіки навпаки повинні були б бути в сферах політики, виробництва, - розповідає TV-4 Наталя Гаєвська, кандидат психологічних наук, викладач ТНТУ ім. І. Пулюя.
Нині межа між поділом на суто жіночі та чоловічі професії стирається. І навпаки - цінується вміння поєднувати в собі чоловічі та жіночі риси. Хибний міф про те, що чоловікам легше знайти роботу. Її, як стверджують фахівці, шукає однакова кількість чоловіків та жінок.
Серед людей, які щодня у пошуку роботи звертаються до Тернопільського обласного центру зайнятості, - чимало невпевнених та розгублених жінок. Одна з них, пригадує Катерина Варнавських, головний спеціаліст відділу профорієнтації та профнавчання Тернопільського обласного центру зайнятості, - багатодітна мама, яка вважала, що нічого не вміє. Фахівці центру допомогли їй побачити ситуацію з іншої сторони.
- Ви все життя працювали з дітьми, в вас є навички роботи з педагагом, ви розвивали їх, допомагали. Ви займалися веденням сімейного бюджету, тобто ви маєте елементарні навички ведення господарства, - говорить Катерина Варнавських, головний спеціаліст відділу профорієнтації та профнавчання Тернопільського обласного центру зайнятості. - Ви, звичайно, щось перешивали, дошивали з більшої дитини на меншу, тобто ви ще маєте навички швачки. Ви ще готували їсти для всієї сім'ї, тобто ви ще кухар, кондитер і так далі.
Такі ситуації не поодинокі, каже Катерина Варнавських. Особливо часто свої попередні досягнення не враховують жінки, які повертаються з декретних відпусток. Проте ні знання, ані вміння нікуди не зникають, кажуть фахівці. Знайти заняття до душі може кожен. Потрібне лише бажання та активність, адже вчитись ніколи не пізно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:28, 9 грудня
4
11:07, 10 грудня
live comments feed...