“Якщо не було і немає української мови, то чому її весь час забороняють?” (ВІДЕО)

Читачам, які цікавляться історією нищення української мови, пропонуємо до перегляду відеоматеріал про те, як боролися з українською мовою останні 100 років. 

На сайті 0352.com.ua систематично висвітлюється тема прийняття “мовного” законопроекту Колесніченка-Ківалова.

Журналістські матеріали, які опубліковані на нашому сайті постійно стають основою гострих дискусій. Наші читачі пишуть численні коментарі, які певною мірою є показником соціальних коливань і настроїв у суспільстві.

З коментарів наших читачів на тему прийняття законопроекту про засади державної мовної політики, ми обрали декілька цікавих висловлювань, які, на нашу думку, заслуговують на увагу.

Одразу зазначимо, що цього разу ми подаємо маленьку частину цікавих коментарів, (стилістику, орфографію, знаки пунктуації дописувачів зберігаємо). Ми будемо ще продовжувати підсумовувати цікаві коментарі з приводу цієї та інших національних та суспільно-важливих тем.

Отже, наші читачі вважають так:  

Андрій

Я працюю в довідковій службі в одній державній структурі. До мене за день звертаються майже 1000 людей. Чверть з них - російською мовою. Я теж відповідав їм російською. До тепер. Від тепер принципово НЕ БУДУ!!! Або звертайтеся до мене Державною українською мовою, або англійською, як мовою міжнародного спілкування. Не знаєш української чи англійської - твої проблеми. Шукай перекладача. З якої це такої радості я повинен розмовляти мовою сусідньої країни? А чому б не розмовляти польською чи румунською мовами? Чи може турецькою? Можете навіть написати на мене скаргу моєму начальству чи до суду за те, що не відповів російською. Все одно у вас нічого не вийде. Ніхто, і навіть суд, не змусить мене розмовляти чужою мені мовою. Я працюю в Україні в державній структурі і спілкуюся Державною українською мовою, або мовою міжнародного спілкування на крайній випадок. Так що закон я не порушую і ні до кого не відношусь зверхньо чи неупереджено.

Євген

Якщо цей закон ніяк не обмежує українську мову, то для чого його було приймати, щоб надати перевагу чужій мові? А для чого? Хіба українська мова в чомусь обмежувала російську? Ні. Про це вказано в 10-ій статті Конституції України. А саме що лише українська мова є єдиною Державною мовою в Україні, але громадяни України можуть розмовляти будь-якою мовою, в тому числі і російською. То для чого тоді ще раз голосувати за те що і так вказано в нашій Конституції? А для того, що для регіоналів головне прихований від незнаючих "підтекст".

УКРАЇНЕЦЬ

Якщо в нас не буде мови, то не буде ні фабрик, ні заводів, ні газет, ні параходів. І незабаром може не стати України... А буде великий Западний край Россії. Нас чмирять на кожному кроці і щодень то гірше, а ми ідіоти терпимо… Я не хочу бути вічним рабом. Я хочу жити на своїй Богом даній землі. Орати і засівати свою землю, самому споживати і мати можливість вільно продати плоди які зібрав на ній... Виховувати дітей за Божим законом, а не по понятіях... Хочу мати можливість поїхати в гості до родичів за кордон і не бути звинуваченим в співпраці з закордонними спецслужбами... Хочу усміхаючись за руку вітатися з представниками влади, а не дивитися на них як на вовків і обходити їх стороною...

Нам потрібні радикальні зміни. Потрібно обрати до влади нових людей. Тих, які дійсно будуть дбати про український народ, а не про власну кишеню. А всіх тих, хто проти України відразу відсилати у відрядження до Брата тайгу валити. Господи Боже, приведи будь-ласка в порядок розум нашої влади!..

Михаил

Вы знаете, я специально пишу на русском языке,хотя прожил в Тернополе более 20 лет.сейчас мне 30.никогда не изучал русский язык,но как видите делаю очень мало ошибок в правописании для меня не проблема писать или разговаривать на украинском языке. Я не понимаю своих земляков (родился и почти всю жизнь прожил в Тернополе), ЛЮДИ, если вы так боитесь русского языка,тогда почему ваша молодежь разговаривает на непонятном диалекте??? почему в родном украинском языке используют русские,польские,европейские слова,слова -паразиты????ВЫ хотите сказать что это и есть РИДНА МОВА???Сейчас я живу в Москве,и мне почему-то никто не скажет Хохол когда я заговорю на украинском языке,и тем более не лезут бить в морду.Может пора задуматься почему так???Чтоб долго не ломали голову я сам дам вам ответ: Все дело в культуре и взаимопонимании людей.Мне наверное впервые стыдно что я украинец.мне стыдно за своих земляков....для тех кто желает вступить сомной в переписку оставляю электронную почту [email protected]

Бандерівець

Не розмовляв, не розмовляю і ніколи не розмовлятиму московським язиком. Маю мову. Нею і розмовлятиму. Своєю. Рідною. УКРАЇНСЬКОЮ! Вона для мене була, є і надалі буде єдиною Державною мовою. Якщо хтось до мене звернеться московським язиком - я чемно вибачусь і скажу що не розумію. Я не збираюся підкорятися теперішній владі. Не хочу і не буду жити по панятіях. Я завжди привселюдно про це заявляв і надалі казатиму. Я хочу жити в Україні, а не в московській провінції. Скажуть йти воювати за Україну - залюбки піду і без вагань і сумнівів. І будь-якому окупанту встромлю вила в груди. А потім заб'ю йому в груди осиковий кіл "навиліт" і прив'яжу біло-голубий або червоний бантик!
Не дамо банді окупувати Україну!
Не дамо затоптати її в багнюку!
Не дамо живцем з неї зняти шкуру!
Не дамо розірвати її на шматки бандитською мовною політикою!
Банду назад в тюрми!
Україні - ВОЛЮ!!!
СЛАВА УКРАЇНІ!!!

УКРАЇНЕЦЬ

Чому ж росіяни не розмовляють українською?????????? Хіба там мало українців? Там повно російських громадян українського походження які в колі сім'ї розмовляють українською. Так чому ж вони там в себе не зроблять українську мову регіональною? Я хочу жити в своїй українській державі і не хочу, щоб всяка наволоч в мене тут встановлювала свої правила і змушувала мене жити за цими правилами.

Микола

Літературна українська мова давньої доби засвідчена для Києва - церквою й науковими текстами, починаючи від середини 11 століття в 1130 році. Гнобити і забароняти почали з 1622 року перший був царь Михайло , і далі пішло - Петро 1 : " Малороссийского языка нет и быть не может ! " , Петро 2 , цариця Анна Іванівна , Катерини 2 , поляки теж свою " руку" приклали і так до 1990 року ,А ЗАРАЗ ЗНОВУ ПОЧИНАЄТЬСЯ! А народні українські пісні теж "русский народ" перший запатентував? ЯКЩО НЕ БУЛО І НЕМАЄ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ТО ЧОМУ ЇЇ ВЕСЬ ЧАС ЗАБОРОНЯЮТЬ?????????

Алексей

Объясняю всем популярно. В Украине сейчас можно получить, например, копию о рождение, только на мове... Объясняю тебе популярно, как житель Луганска, представляешь у меня чет ни каких проблем не было с Украинским языком когда оформлял документа, скажу по секрету, за 20 лет независимости можно было выучить ирландский и китайский, а не только украинский. так что это все просто тупая отмазка.

Тарас

Особисто я навіть не збираюсь вчити "язик"!!! Як розмовляв українською так і надалі буду!!! А якщо хтось мені скаже "моя твоя не понімай" то запропоную "нерозуміючому" найняти перекладача. Будь ти хоч монголо-татарином, але якщо живеш в Україні і маєш українське громадянство - зобов'язаний знати і розуміти українську мову. Хоча розмовляти рідною мовою ніхто не забороняє.

Ми всі українці:

мовне питання для того щоб люди забули як їх обкрадають що на заході що на сході ! В нас українців спільні проблеми і та сама бидлотна влада! Питання мови релігії ще чогось є штучно підняті заради виконання римського правила "розділи і володарюй ".

Микола

Якраз закон міняє багато чого. Тепер на цілком законних підставах будуть писати і підписувати документи різної "ваги", представники різних рівнів влади і силових структур будуть розмовляти російською. Це дійсно перший крок до русифікації України. Недавно на цьому ж сайті була написана стаття, що до 2060-го року українська мова може зникнути з вжитку.
Чи цього хотіли наші діди-прадіди? Чи за це боролися стільки літ?
Не думаю. Варто задуматися панове...

Ігор

Ой, дограються вони... Народ наш хоть і "дурний" для них, але не треба його недооцінювати, бо ми ж виходим тільки коли "припече" через лінь. А сила - вона є в народі тільки народ мало розуміє це, як вийде тоді мало хто чи мало що його зупинить. Під україньським домом показали трошки що може народ..."Беркуту" чи не "Беркуту", а хребти ламати будуть. Вето і все іншого виходу немає.

Сем

Українець! (Читач відповідає на коментар читача "Українець". - ред.) ти наївний простакуватий бовдур! маємо 20 років незалежності, де заводи, де фабрики, де засівання землі???? а законодавчо мова мала 20 років ідеальні умови розвитку, але все одно за страшного СРСР книжок українською видавали в 50 раз більше і тиражами в тисячі разів більшими, і бібліотеки були в кожному селі, а ти триндиш про мову....

Тарас

Колись Карл Маркс сказав таку мудру річ: "В будь-якій країні недержавною мовою може розмовляти лише гість, невільник або окупант". То ким же будуть автори (і частково - прихильники) цього законопроекту? Гостями? Ні. Бо вони тут живуть (і "працюють"). Невільниками? Ні. Бо вони не знаходяться під вартою і мають право на вільне пересування по всій території України. Висновок панове робіть самі...

Відео: Перший національний

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Незаконні дії щодо заставленого майна інкримінують працівники Підволочиського відділу поліції місцевому мешканцю. Чоловік продав транспортний засіб, який перебував під заставою у банку. Як інформує "ТЛ", підозрюваний ще у 2006 році взяв банківський кредит в розмірі 20 тисяч євро. Як заставу залишив вантажний автомобіль з причепом, вартістю приблизно 245 тисяч гривень. Кредит оформив на 36 місяців. Спочатку чоловік його сплачував справно, але після того, як...
Пригоди
Сьогодні (22 листопада) поблизу Гаївського мосту сталася аварія: правоохоронці надали свій коментар щодо події, яка сталася. Близько 18:00  по вулиці Протасевича водій 1997 року народження, керуючи авто "ВАЗ2106", здійснив зіткнення з машиною "Volkswagen Amarok" під керуванням водія 1972 року народження. Внаслідок ДТП пасажир "ВАЗ" отримав тілесні ушкодження. Його госпіталізовано до приїзду поліції. На місце події викликано СОГ. Також нагадуємо, що нещодав...
Пригоди
27-річного старшого матроса буксира «Яни Капу» кохана чекала з полону. Про це пише Нова Тернопільська газета. На Одещині минулої неділі, 17 листопада, одружився звільнений з російського полону моряк Володимир Варімез – один із 24 українських військовополонених, захоплених РФ в листопаді 2018 року під час переходу кораблів з Одеси до Маріуполя. 27-річного старшого матроса буксира «Яни Капу» його тепер уже дружина Інна чекала з полону. Урочиста церемонія від...
Суспільство
Нововведення вже вступили в дію і є обов’язковими до виконання у всіх територіальних підрозділах ДМС. Зокрема, про нові стандарти фотографування на документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи для представників різних віросповідань йдеться у прес-релізі управління комунікацій та електронних сервісів ДМС України. Повідомляється, що відтепер фотографування на документи (паспорт громадянина України, паспорт г...
Суспільство
На сміттєзвалищі, що у с. Малашівці Зборівського району, цими днями тривають активні роботи з влаштування сміттєсортувальної лінії, яка запрацює уже до кінця цього року. Окрім того, тут уже проведено освітлення всієї території полігону, влаштовано огородження, встановлено камери відеоспостереження та ваговий комплекс. Після завершення усіх робіт це сміттєзвалище стане повноцінним полігоном твердих побутових відходів. Наразі тут уже встановлено ваговий комп...
Пригоди
Новий теплохід і зовсім інший маршрут. До Тернополя привезли теплохід "Сігма". Курсуватиме він від центрального причалу до Пронятина.  Показує Т1. Купили його в Запоріжжі. В експлуатації він був пів століття, але за "Сігмою" регулярно доглядали, тому теплохід у гарному стані. До Тернополя обновку привезли без ходової рубки, її встановлять, але висота її буде такою, щоб легко проходити під мостом, що поблизу «Водної арени «Тернопіль».  Розробили і новий мар...
Суспільство
Воістину легендарна і славна своїми науково-освітніми традиціями та вагомими здобутками Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка нещодавно відсвяткувала 200-річний ювілей. Хоча ще в 1805 році в Кременці була заснована гімназія, але 1819-го її пе-рейменували у ліцей – тоді навчальний заклад вищого типу. У 1833 році матеріа-льну базу вже закритого ліцею перевезли до Києва, де на її основі започаткували університет Святого Воло...
Суспільство
У Тернополі вкотре відбувся благодійний віденський бал. Цього  року організовували дійство студенти Тернопільського медичного  університету.  На балу  провели благодійні аукціони та майстер-класи з виконання класичних  танців.  А зібрані кошти передали діткам з  гематологічного відділення міської  дитячої  лікарні, повідомляє Т1 Новини. Вишукані сукні,  симфонічна музика  та класичні танці. У Тернополі відбувся благодійний студентський віденський бал. Цьог...
Пригоди
Сьогодні (22 листопада), близько 18:30, у Тернополі сталася серйозна аварія: ДТП трапилася поблизу Гаївського моста. Як повідомили сайту 0352.ua очевидці, в аварію потрапило відразу чотири автомобілі. Є постраждалі. На місце подій прибули медики. Обставини і причини ДТП з'ясовуються. Очікується офіційний коментар поліції. За подробицями стежте в наших наступних публікаціях.