
19:00, 27 липня 2012 р.
Які причини дитячих смертей на Тернопільщині?
Показник дитячої смертності на Тернопільщині зменшився на 33%. За перше півріччя 2012 року в області народилося на 295 дітей більше порівняно з минулим роком. Померло 39 дітей, а це на 18 менше ніж за відповідний період минулого року. Показник дитячої смертності найвищий у Козівському, Підволочиському та Шумському районах.
Про причини дитячих смертей на Тернопільщині говорили сьогодні під час колегії управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації, повідомляє TV-4.
Перинатальна патологія, вроджені вади розвитку, хвороби органів травлення - така структура дитячої смертності на Тернопільщині. Впродовж першого півріччя в області народилося понад 135 дітей з екстримально низькою масою тіла, 23 немовлят народилося з вагою від одного до півтора кілограма, з них шестеро померло.
- Із вагою до двох з половиною кілограм в нас в цьому році народилося 188 дітей, це практично на 50 дітей більше як в минулому році. В періоді новонародженості в нас померло 19 дітей, з них 14 дітей недоношених. Наголошую, що в нас проведена колосальна робота в плані надання медичної допомоги новонародженим дітям, в нас знизився показник дитячої смертності в цілому, по всіх патологіях і періодах дітей до року. Але є ряд питань і проблем над якими нам треба працювати, - розказує Майя Голяк, головний педіатр Тернополя.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я в світі щодня більше двох тисяч дітей помирають у результаті ненавмисних травм, або так званих "нещасних випадків", яким можна було б запобігти. Нещасні випадки серед дітей залишаються серйозною проблемою й на Тернопільщині, каже Майя Голяк.
- Нещасні випадки в нас складають 63%, це є дуже багато. В нас діти від одного року помирають від нещасних випадків. А саме в цьому році є: отруєння окисом вуглецю - три випадки, повішання - чотири випадки, черепно-мозкові травми, внаслідок ДТП - 5 випадків, утоплення і асфіксія внаслідок закриття просвіту дихальних шляхів, - розповідає Майя Голяк.
Відтак, аби знизити дитячу смертність та покращити якість надання медичної допомоги дітям, каже Майя Голяк, треба тримати постійно на контролі питання своєчасності переведення новонароджених у спеціалізовані відділення і не допускати виписку дітей з певними змінами у стані здоров'я на дільницю чи амболаторне лікування, удосконалити систему надання медичної допомоги на первинному рівні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:30
Вчора
ТОП новини
Оголошення
15:38, 3 липня
12:42, 30 червня
11:07, 3 липня
21:31, 3 липня
21:31, 3 липня
live comments feed...
Коментарі