
11:03, 31 липня 2017 р.
Фахівці, які проектували "Циганку", розкритикували напис, встановлений на схилах в парку Шевченка

Група прогресивних молодих архітекторів зі спільноти URBAN.tе в шоці від того, що спочатку влада міста заявила, начебто вони причетні до встановлення червоного одоробла при вході в парк Шевченка, яке нарекли перголою.
А тепер ще й прив’язують їх до появи заскорузлої фрази "I love Trenopil" на схилах у парку, які прийнято називати "Єлєсями".
Про це йдеться в повідомленні молодих архітекторів на їх сторінці в Фейсбуці.
"І знову пост з циклу: "ЦЕ НЕ МИ"!
Насправді, нам дуже шкода, що тепер наша "співпраця" з владою виглядає наступним чином: вони нас згадують і приписують нам те , чого ми не робили; ми у свою чергу спростовуємо і розказуємо публічно, що це неправда.
Ми страшенно втомились від цього...
Так от про URBAN.te та напис I TERNOPIL
Коли до нас звернувся Віталій Мариновський (який є автором даної ідеї) щодо того аби ми взяли участь у розробці проекту, ми висловили свою позицію та пояснили своє бачення, що проти встановлення букв. Оскільки з контексту було зрозуміло, що букви все ж таки будуть (з нашою чи без участю), ми спробували дати декілька порад (прикріплюємо також скриншот даної відповіді).
На цьому вся наша "співпраця" завершилась", – йдеться в дописі URBAN.tе.
У ньому також додано їхні поради та застереження, коли до них звернулися за допомогою у втіленні ідеї.
"Доброго дня! Наразі ми працюємо над іншими своїми проектами, тому можемо допомогти лише порадою.
Загалом ми вважаємо, що подібний прийом вже надто поширений у містах України. На сьогоднішній день вже навіть невеликі містечка встановили схожі композиції. Тому не думаємо, що це створить дуже сильний ажіотаж та підкреслить унікальність міста. З цих причин БІЛЬШІСТЬ УЧАСНИКІВ ІНІЦІАТИВИ ВВАЖАЮТЬ, ЩО НЕ ВАРТО ЇХ ВСТАНОВЛЮВАТИ.
Якщо ж напису все таки бути. То, на нашу думку, він повинен бути не стаціонарним, а розташовуватись на металевих платформах, як до прикладу в Амстердамі чи у Львові. Це дає можливість міняти локацію, а відповідно бачити напис у різному середовищі. Адже з часом стаціонарна конструкція перестане викликати зацікавлення, та перетвориться в буденність.
Крім того, ми б хотіли бачити напис на першій терасі, не на другій. Вважаємо, що немає необхідності влаштовувати мощення на 2-й терасі (а без мощення той газон затопчуть в перші кілька днів). Друга тераса повинна залишитись зеленою, такий її характер - там люди відпочивають, лежачи на траві. Розуміємо, що з першої тераси напис не буде видно з великої відстані. Але, на нашу думку, головна її роль - це взаємодія зблизька, лазання, селфі... Вона не повинна виглядати як гігантська реклама, навіть і реклама міста.
По ширині букви повинні були б мати як мінімум 40 см, щоб виглядати конструктивно, і щоб по них можна було лазити."
P.S. усім дякуємо за увагу. Надіємось чинній владі скоро набридне це і ми не будемо приймати участь у серіалі "ГО Урбан.Т одобрила", – йдеться в повідомленні молодих архітекторів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:28, 16 липня
11:41, 14 липня
15:00, 14 липня
11:53, 16 липня
live comments feed...
Коментарі