
20:06, 3 вересня 2017 р.
Продовження кіно “Червоний" можуть знімати у тернопільському музеї політв'язнів

Історія про українця Червоного, який організував повстання в сталінському таборі, не завершується стрічкою "Червоний". Буде продовження. А точніше - знімуть передісторію Червоного.
- Табірна історія – це була головна історія. Але були і так звані флешбеки – дотабірна історія Данила Червоного, - розповів у Тернополі режисер стрічки Заза Буадзе. - В процесі зйомок ми зрозуміли, що табірна історія самодостатня, вона цілком самостійна. І ми відмовилися від флешбеків. У цьому фільмі Червоний приходить як герой, змінює все навколо і йде як герой. Червоний – символ невідворотності кінця зими і приходу весни. Але завжди цікаво - звідки беруться такі герої - вони не падають з неба. Що перетворює просту людину в героя? Нова картина охопить час з 1936 року і до 1945 року. Спочатку в 36-му році Червоний -студент Львівського університету, а в 1945 – перед арештом – він хорунжий УПА. Тому новий фільм буде за мотивами роману і не тільки, багато буде того, чого немає в романі.
Уже цієї осені творча група починає виробництво нової частини про Червоного. Це буде стрічка за мотивами перших двох глав роману – дотабірна історія Червоного «Червоний без лінії фронту». До слова, буде і версія для телебачення - чотири серії.
- Ми зуміли вмістити багато матеріалу в один фільм, дже складно було робити вибір про те, що важливіше – показати роль особистості чи масштаб трагендії. І в телеверсії будуть більш розгорнуті драматургічні лінії. Бо кожен, хто вийшов з табору з цієї команди з Червоним, має свою власну історію, яка розів'ється в телеверсії, додав продюсер картини Володимир Філіппов.
До слова, продовження «Червоного» можуть знімати навіть у Тернополі. Як розповіли продюсери стрічки, зараз шукають локації для зйомок. Зацікавлення міста в цьому питанні є. Як зазначив міський голова Сергій Надал, місто запрошує кіномитців не лише на прем’єри своїх фільмів, але і як на знімальний майданчик своїх картин. Скажімо продовження “Червоного» можуть знімати у тернопільському музеї політв'язнів, повідомляє 20хвилин.
- Тема УПА зовсім нерозкрита в українській кінематографії, - вважає продюсер Володимир Філіппов. Це така тема, про яку ми знаємо лише з інших джерел, які часом одіозно розповідають про ці події. Нам потрібно своє кіно, незаангажоване, незаполітизоване, а таке, яке б дало відповіді на питання - чому чоловік йде боротися за свою свободу. І в новому фільмі про Червоного – «Червоний без лінії фронту» саме буде про Колківську республіку – багато хто про це взагалі нічого не знає. А на Волині під час Другої світової війни три місяці існувала ця республіка. Воякі УПА зробили осередок демократичної влади. Але СРСР змів її з лиця землі. Ми піднімаємо такі теми, які ще не піднімали в українському кіно та й загалом в історії і відкриваємо її чорні діри.
Читайте також: Неподалік Тернополя кияни знімають кіно по роману Франка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Проста вигода від Dnipro-M: знижки до 50 % на садову техніку та інструменти для ремонту
Новини компаній
09:30
ТОП новини
Оголошення
21:59, 21 квітня
59
14:47, 18 квітня
17
live comments feed...