
20:28, 6 вересня 2017 р.
П`ять шкіл на Тернопільщині вже впровадили нові Державні стандарти початкової освіти

Більше двохсот першокласників у п’яти школах області почали навчатися за новим Державним стандартом початкової освіти. Йдеться про Козівську школу №1, Чортківську №7, Підволочиську, Збаразьку та Шумську школу №1. Зазначені чотири навчальні заклади увійшли до переліку ста шкіл в Україні, які беруть участь в експерименті МОН з впровадження Нової української школи.
На регіональному рівні в нашій області до них також приєдналася перша школа у Шумську.
– З 1 вересня 2018 року стартує концепція Нової української школи, – каже зз Ганна Зварич, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації. – І цього року вибрали 100 шкіл в державі, які розпочали працювати за програмами цієї концепції. Це інша філософія освіти, інший підхід до навчання та облаштування навчального простору. Наприклад, навчальні класи, а ми виїжджали в кожну школу, де діти навчаються по-новому, поділені на різні зони, щоб дитина мала місце, і погратися, і повчитися. Перед впровадженням проекту відбулися батьківські збори, де батьки дали згоду, щоб їхні діти стали учасниками цього пілотного проекту. Вони стали першопрохідцями нової концепції. За умовами проекту в школі має бути два перших класи не менше 25 учнів в кожному, а в Збаражі маємо три експериментальні перші класи.
Перед початком навчального року вчителі, які працюють з цими першокласниками пройшли спеціальну підготовку. Щодо самого подачі знань, то діти навчаються за курсом «Я пізнаю світ». До нього входять сім навчальних дисциплін: математична, природознавча, технологічна, інформативна, мовно-літературна, суспільно-історична й соціальна. Окремими предметами є іноземна мова, фізкультура й мистецтво. Предмети інтегровані, тобто об’єднуються навколо цікавих для дитини тем і проблем. Багато занять проходять в ігровій формі.Підручники залишилися ті, що були раніше. Першокласникам не задають домашні завдання і не ставлять оцінок. Пропонується також скасувати дзвінки на уроки, а парти розставляти колом або буквою «П». Зміни торкнуться не лише навчальної частини. Вчителі мають розвивати різні грані особистості дитини. Наприклад, свободу і незалежність. Діти можуть сперечатися з учителем, висловлювати свою думку і їх за це не сваритимуть. Також створені безпечні умови для фізичного і психоемоційного розвитку дітей.
Поки проект перевіряють на чотирьох школах у кожній області та в Києві. Він вважається перехідним, а остаточно затвердити новий Державний стандарт початкової освіти має Кабмін. Якщо він виявиться вдалим, то вже з наступного навчального року зміни будуть запроваджені в усіх школах країни.
Читайте також: Чиновники запевняють, що у Тернополі цього року не буде проблеми із забезпеченням підручниками в школах
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:15
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:50, 16 квітня
19:33, 22 квітня
10:37, 28 квітня
12:46, 16 квітня
live comments feed...