У Зборівській РДА виник серйозний конфлікт між головою і заступником через земельну ділянку

Конфлікт між головою Зборівської РДА Ігорем Яворським та його заступником Михайлом Бігусом вийшов у публічну площину після того, як останній описав все, що робиться останнім часом в РДА, у Фейсбуці.

Голова ТОДА Степан Барна, який зараз перебуває в Польщі, пообіцяв розібратися одразу після приїзду.Хочу довести до відома громадськості про події, які відбуваються останнім часом в Зборівській районній державній адміністрації.

Бігус стверджує, що причиною конфлікту стала земля.

"ПРОШУ усіх друзів, побратимів-націоналістів та просто чесних і порядних людей МАКСИМАЛЬНО ПОШИРИТИ цю інформацію.

З боку голови районної державної адміністрації пана Я-ВОР-ського чиниться на мене тиск з метою примусити звільнитися із займаної посади. Вчора ним було підписано розпорядження про відсторонення мене від виконання службових обов’язків на час дисциплінарного розслідування. Це передбачає, що я маю ходити на роботу, але заробітної плати мені платити не будуть. Розслідування може тривати місяць, а потім керівник може ще його на місяць продовжити. Це пряме і цинічне знущання з боку Я-ВОР-ського щодо мене. А почалося воно з червня місяця. Причина була в наступному.

6 червня 2017 року в Зборівську районну державну адміністрацію звернувся із заявою житель смт. Козова Тернопільської області Кисляченко Петро Володимирович з проханням виділити йому земельну ділянку, яка знаходиться на території Млиновецької сільської ради в районі Козацької могили. Голова районної державної адміністрації І. Яворський тоді перебував на лікарняному і я виконував обов’язки голови як перший заступник. Мною було накладено на заяву візу на керівників відділу юридичного забезпечення апарату райдержадміністрації та відділу у Зборівському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області вивчити заяву та подати пропозиції. Вже після обіду мені принесли готовий проект розпорядження голови Зборівської районної державної адміністрації «Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту на території Млиновецької сільської ради Зборівського району». Я відмовився його так швидко підписувати. Мені одразу ж подзвонив І. Яворський з претензією, чому я не підписую дане розпорядження. Йому я заперечив, що не можна так розбазарювати землю, тим більше, що дана земельна ділянка неодноразово пропонувалася районною державною адміністрацією як інвестиційна для розміщення об’єктів інфраструктури, пов’язаних зі Зборівською битвою 1649 року (дана ділянка знаходиться поряд з меморіальним комплексом Козацька могила – місце поховання козаків, які загинули у Зборівській битві – пам’яткою історії місцевого значення, включеною в Державний реєстр нерухомих пам’яток України Наказом Міністерства культури № 1224 від 28.11.2013 року під номером 1270/7-Тр). Це викличе критику зборівчан, якщо ми віддамо землю під город (0,2 га), ще й чужій людині з Козови. На що мені голова РДА відповів, що він сам підпише розпорядження (хоча, як тепер мені здається, він хотів це зробити моїми руками, а сам залишитися в стороні).

Вийшовши з відпустки, І. Яворський дав вказівку підготувати проект розпорядження. Відповідно до п. 64 Інструкції з діловедення, я повідомив про свою незгоду щодо прийняття розпорядження голови Зборівської районної державної адміністрації «Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту на території Млиновецької сільської ради Зборівського району» та виклав свої зауваження і пропозиції. Проте головою РДА І. Яворським вони були проігноровані і він підписав розпорядження та забрав його, щоб віддати заявнику.

На мою думку, при підписанні розпорядження були допущені наступні порушення:

1. У своїй заяві від 06.06.2017 року гр. Кисляченко П. В. звертається з проханням про виділення земельної ділянки, в той же час як в проекті розпорядження йде мова про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки.

2. Земельна ділянка, на яку претендує гр. Кисляченко П. В. ніколи не належала до земель сільськогосподарського призначення, не оброблялася як рілля та не використовувалась як пасовище. До будівництва об’їзної дороги навколо Зборова це була придорожня смуга автодороги Львів-Тернопіль, яка тоді проходила через м. Зборів. Сьогодні вона заросла травою, кущами та деревами.

3. Дана земельна ділянка розташована в комерційно привабливому місці, на трикутнику, утвореному об’їзною дорогою та дорогою, що веде до міста Зборів, біля Козацької могили 1649 року – місця поховання козаків, що загинули в Зборівській битві. Викликає подив бажання отримати гр. Кисляченко П. В. земельну ділянку орієнтовною площею 0,2000 га для сільськогосподарського використання саме в цьому місці, в той же час як біля смт. Козова та в Козівському районі більш ніж достатньо землі, яку можна взяти для ведення особистого селянського господарства (при справжньому бажанні ним займатись). Факт підписання даного розпорядження та його оприлюднення на офіційному сайті Зборівської районної державної адміністрації вже викликав обурення зборівчан, які в приватних розмовах кажуть, що «Яворський продав землю біля Козацької могили».

4. Зборів – місто, відоме на всю Україну тим, що саме тут в 1649 році після Зборівської битви постала Українська козацька держава. За останні два десятка років українськими та американськими науковцями була проведена величезна робота по локалізації поля Зборівської битви та поверненню Зборову заслуженого місця в історії України. Результатом роботи стала концепція історико-культурного заповідника «Поле Зборівської битви 1649 року», проектна документація по якому була розроблена та подана до Кабінету Міністрів України в 2012 році. Проте тодішня влада відмовила у створенні заповідника у Зборові. Разом з тим цей проект має перспективу, неодноразово подавався як інвестиційний від Зборівської районної державної адміністрації, і, вірю, що після закінчення війни на сході та досягнення економічної стабілізації історико-культурний заповідник у Зборові буде створено. Земельна ділянка, на яку претендує гр. Кисляченко П. В., знаходиться на території поля Зборівської битви 1649 року (бої першої половини дня 15 серпня 1649 року, коли козацька і татарська кіннота атакувала тили польського війська), біля Козацької могили, де поховали загиблих в цьому місці козаків. Концепція історико-культурного заповідника передбачає розміщення на цій ділянці об’єктів інфраструктури, пов’язаної із заповідником та комплексом пам’яток поля Зборівської битви. Про це йде мова і в інвестиційному проекті, підготовленому Зборівською районною державною адміністрацією.

Тому передача даної земельної ділянки у власність стороннім особам:

- різко звузить можливості для створення повноцінного історико-культурного заповідника та понизить туристичний потенціал Зборова;

- викличе громадський осуд діями влади з боку громадян Зборова, науковців та краєзнавців;

- покаже недалекоглядність районної державної адміністрації, яка не дбає про майбутнє та перспективу громади Зборівщини.

Після чого з боку голови районної державної адміністрації в мою сторону почалися вчинятися дії, які я оцінюю як засіб тиску на мене як держслужбовця та посадової особи.

З його ініціативи мене було виключено з усіх комісій та робочих груп, які я очолював: робочої групи вивчення стану справ у галузі земельних відносин, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, виявлення фактів використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів; робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення; конкурсної комісії з заміщення вакантних посад в райдержадміністрації. Це було зроблено, коли я перебував у відпустці.

Вийшовши з відпустки 24 липня одразу ж зіткнувся з «особливою увагою» до своєї персони.

Майже кожен день голова районної державної адміністрації видає мені письмові доручення, які я маю виконувати. За результатами виконання маю написати доповідну записку та надати фото звіт.

Так 24 липня за дорученням голови районної державної адміністрації № 38 від 21 липня 2017 року «Щодо обстеження об’єктів» я мав здійснити об’їзд об’єктів, на яких ведуться ремонтні роботи за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій: клубів в селах Кабарівці та Метенів, школі І-ІІ ступенів с. Ярчівці та гімназії в м. Зборів. Виконуючи доручення, я взяв з собою начальника відділу економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю районної державної адміністрації Башуцького В. В., начальника відділу освіти районної державної адміністрації Назарчук М. М., начальника відділу культури та туризму районної державної адміністрації Кухаришин Г. В. Але тільки ми заїхали в Кабарівці, як до кожного із вищезгаданих осіб особисто передзвонив Яворський І. Б. з претензією, чого це вони поїхали зі мною в об’їзд. Після огляду клубів в селах Кабарівці та Метенів Башуцький В. В., Назарчук М. М. та Кухаришин Г. В. були викликані в кабінет голови районної державної адміністрації та буди змушені писати письмові пояснення, чому вони поїхали зі мною в об’їзд. Після чого Яворський І. Б. заборонив їм далі мене супроводжувати і гімназію та школу в с. Ярчівці я відвідав самостійно. Після повернення я також дізнався, що Яворський І. Б. заборонив усім працівникам районної державної адміністрації та її структурних підрозділів покидати приміщення своїх установ без його особистої згоди.

Через постійні стреси я захворів і з 21 по 30 серпня перебував на лікарняному. Вийшовши з лікарняного, знову отримав «іменні» доручення, абсурдні у виконанні. Зокрема, згідно доручення № 48 від 21.08.2017 року мав об’їхати протягом семи днів усі села району, зустрітися з керівниками фермерських господарств, власниками, які одноосібно обробляють земельні частки (паї), головами базових рад, головами об’єднаних територіальних громад та виконувачами обов’язки старост, керівниками інших комерційних структур району по питанню створення нових та забезпечення ефективності функціонування існуючих кооперативів з вирощування, заготівлі та організації переробки сільськогосподарської продукції (для довідки – в нас 92 населені пункти та майже 40 великих і середніх агропідприємств).

Також працівники райдержадміністрації неофіційно скаржились мені, що голова районної державної адміністрації заборонив їм брати участь у моїх поїздках та допомагати у роботі.

04.09.2017 року Яворський не пустив мене на щотижневу понеділкову відео нараду, на що я зробив йому зауваження, що він перевищує свої повноваження.

Цього ж дня за його вказівкою було підготовлено, а 5 вересня ним підписано розпорядження щодо відсторонення мене від виконання службових обов’язків.

Сьогодні 6.09.2017 року Яворський скликав дисциплінарну комісію, де заставив мене писати пояснення, чому я не виконав його резолюцію на листі, хоча я в цей час був на лікарняному. На підставі цього мені мають дати дисциплінарне стягнення.

Скоро вже три роки як я працюю в районній державній адміністрації. До цього часу жодних зауважень до моєї роботи не було.

Я винний. Бо довго мовчав та закривав очі на дії Я-ВОР-ського. По землі, по тиску на аграрників, по зневажливому ставленні до людей. Багато про що можна говорити і писати. Я не витримав, коли він зачепив справу мого життя – увічнення пам’яті Зборівської битви. Проте на мої зауваження та прохання зупинитися отримав тиск, який не дозволяв собі жоден попередній голова райдержадміністрації до своїх підлеглих.

Я не тримаюся за посаду і піду з неї, бо робити в таких умовах не можу і не хочу. На всі мої прохання і звернення до голови ОДА він мовчить. Може хоч тепер почує та забере Я-ВОР-ського зі Зборова, бо тут пересічний народ вже його ненавидить.

Я прошу вибачення в усіх, на кого здійснював тиск моїми руками пан Я-ВОР-ський. Вибачте мені, я тепер відпокутую свою провину тим, що відчуваю те саме, тільки в більшому вигляді, з його боку.

Також закликаю усіх, хто став жертвою свавілля з боку Я-ВОР-ського не мовчати, а писати відповідні звернення до Тернопільської обласної державної адміністрації та Адміністрації Президента України. І не просто писати, а оприлюднювати їх. Зло боїться світла, і завжди буде покаране. Як казав священик на проповіді, можна скільки завгодно дурити людей, але Бога не обдуриш.

Я-ВОР-ський, який прийшов до влади на хвилі Революції Гідності, та який завдячує посаді Героям Небесної Сотні, сам перетворився на те зло, проти якого вони боролися та померли. Як у відомій східній казці, рицар, який вбив дракона, що тероризував людей, за деякий час сам перетворився на дракона.

Він не цінить людей, не цінить дружбу. Люди для нього знаряддя. Я два з половиною роки працював з ним, терпів, думав зміниться, але коли посмів заперечити, бо він захотів віддати земельну ділянку біля Козацької могили під город (0,2 га) для якогось хлопа з Козови, то на мене почався тиск і переслідування, щоб мене звільнити з роботи.

Я не тримаюся за посаду, бо прийшов на неї, щоб щось зробити для району. Я-ВОР-ський тут чужий і за останній рік він яскраво довів, що йому байдужий Зборів.

А для всіх працівників районної державної адміністрації, чиїми руками Я-ВОР-ський через дисциплінарну комісію мене пресує, хочу нагадати слова: «Не бійся друзів, вони можуть лише зрадити, не бійся ворогів, вони можуть лише вбити. Бійся байдужих, бо через них робиться і перше, і друге.», – написав Бігус.

Сам Яворський переконує, що Бігус штучно створив скандал, оскільки готується іти на вибори.

"Мені прикро, що активістів яких я знаю особисто з часів Революції Гідності, хитро використовують у передвиборчих політтехнологіях .Які (вибори)вже ми бачимо розпочались до Зборівської ОТГ. А Бігус вирішив балатуватись до вказаної ради ві д однієї з партій, от і придумав ідею-скандал,щоб хоча б якось запамятатись виборцям! Що стосується земельних питань - РДА не виділяє землі і не погоджує земельні ділянки!!! Дане розпорядження стосується проведення інвентаризації земельної ділянки-простіше, включення її у загальну кадастрову карту України! Своїм розпорядженням я відреагував лишень на звернення громадянина і все! Законність розпорядження підтвердила , своїми візами,земельна і юридичні служби, власне вони його й готували! Чому не візував його Бігус...який виконував тоді обов'язки голови РДА, треба про це ще й запитати громадянина К.який звертався, можливо Бігус в нього щось хотів , а той відмовив??? Що стосується притягнення Бігуса першого заступника РДА до дисциплінарної відповідальності ...так я буду його притягувати до відповідальності за систематичне невиконання доручень голови РДА! Які призводять до невиконання доручень голови ОДА! Бігус державний службовець і має виконувати поставлені на його обов'язки, а не займатись політиканством і вводити в оману чесний люд!", – наголосив Яворський.

Зборів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Невід`ємна частина багатоповерхівок – балкон давно перестав слугувати для містян можливістю мати свій невеличкий клаптик простору під відкритим небом, де б можна було посидіти за філіжанкою кави, почитати книгу чи газету (для нинішнього покоління більш зрозумілим порівнянням підійде – «повисіти» в Інтернеті з гаджетом в руках) тощо. Пише Члортків.сіті. Брак місця, особливо в «коробках»-хрущовках союзних часів, іноді змушує багатьох з нас за рахунок балконі...
Суспільство
Попереду в тернополян місяць, половину якого ми будемо мати вихідні, і лише 18 днів з 30 – робочих. Це більше, ніж торік. Червневі вихідні пов’язані з святкуванням Дня Конституції та Трійці, повідомляє Т1 Новини. Майже половину червня, саме стільки українці будуть відпочивати. З 30 календарних днів, лише 18 будуть робочими. Це зумовлено уже традиційним святкуванням Трійці та Дня Конституції України. Більшість тернополян така кількість вихідних задовольняє,...
Суспільство
Тернопільських водіїв попереджають: в Україні розробили новий закон спеціально для «героїв парковки», який передбачає не тільки серйозні штрафи, а й кримінальну відповідальність. При цьому, громадські активісти, яких ще називають “народні месники”, своїми діями також наражають себе на небезпеку і ризикують не тільки отримати штраф, але і опинитися за гратами, за те, що проколюють колеса і обливають фарбою неправильно припарковані автомобілі у дворах житлов...
Екологія
У п'ятницю (24 травня) на території України знову йтимуть дощі. Але температура повітря у деяких регіонах досягатиме 27 градусів тепла. Про це інформують "Тернополяни" з посиланням на повідомлення українського синоптика Наталки Діденко. "24 травня в Україні буде тепло і навіть дуже тепло, але знову – з дощами. Волога погода з грозами, подекуди із шквалами та градом охопить більшість областей. Це не означає, що литиме, як у тропіках, день і ніч, сонце також...
Суспільство
Погода дозволила розпочати нанесення дорожньої розмітки у Тернопільській області. На замовлення Служби автомобільних доріг роботи стартували на оновленій минуло річ дорозі М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка (Підволочиський напрямок). Крім того сьогодні шляховики ремонтують «картами» протилежний, Бережанський напрямок траси М-12. Неподалік села Куряни укладають 250 тонн асфальтобетонної суміші.
Кримінал
Про зникнення автомобіля ЗАЗ-1102 поліцейським Тернопільського відділу поліції повідомив житель обласного центру. Чоловік каже, що ще 28 квітня залишив свій транспортний засіб на одній із заправок у зв'язку з технічною несправністю. Майже місяць автівка стояла на місці, а от 20 травня її власник уже не побачив. Збитки оцінив у 13500 гривень. В ході проведених оперативно-розшукових заходів працівники кримінальної поліції міста та області вийшли на слід ймов...
Спорт
Вдалі запливи показала тернополянка Віталія Мороз на чемпіонаті України серед молоді з плавання серед спортсменів з порушеннями слуху, який відбувся 17 - 20 травня в м. Кам’янське (Дніпропетровська обл.). Пишуть Тернополяни. У змаганнях взяло участь понад 70 спортсменів з 11 регіонів України: Дніпропетровської, Кіровоградської,Миколаївської,Полтавської, Рівненської,Тернопільської,Харківської, Хрсонської,Черкаської,Чернігівської та столиці України. Тернопіл...
Пригоди
23 травня о 13:51 до оперативно-диспетчерської служби Управління надійшло повідомлення про те, що на вулиці 15 Квітня горить КАМАЗ. За лічені хвилини на місце прибули бійці частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління, повідомляє прес-служба ДСНС в Тернопільській області. Як з’ясувалося по прибуттю, пожежу ліквідували первинними засобами пожежогасіння.
Екологія
Фахівці попереджають тернополян, що зараз період цвітіння небезпечного бур'яну, який здатен серйозно зашкодити людині. Відтак, просять мешканців не торкатися до оманливого м'якого листя борщівника Сосновського оголеними руками та не дозволяти дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним улітку. Побачити його вже можна на околицях міста, біля дороги, а також на занедбаних територіях. Ворсинки та їдкий сік борщівника викликають сильні опіки, нудоту, задух...
Новини по темі
Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові вибори
Стало відомо чому Зеленський вже точно не зможе розпустити Верховну Раду
"Хтось від мене булаву ховає?": Зеленський каже, що ЦВК затягує офіційне оголошення результатів
Тернопільські священики розповіли, що не можна класти у великодній кошик (ВІДЕО)
Зеленський пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції
Порошенко виступив із терміновим зверненням через указ Путіна щодо ОРДЛО (ВІДЕО)
Голова Тернопільської ОДА, заявив, що скоро піде у відставку (Відео)
Зеленський розповів, чия голова полетить першою після його інавгурації
Зеленський обійшов Порошенка на Тернопільщині: ЦВК опрацювала 100% бюлетенів області
Як проголосувала Тернопільщина: різниця між кандидатами всього в кілька відсотків
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!