• Головна
  • “МРІЯ” виділяє 4 мільйони грн на розвиток кооперативного руху на Тернопільщині
20:15, 17 вересня 2017 р.

“МРІЯ” виділяє 4 мільйони грн на розвиток кооперативного руху на Тернопільщині

“МРІЯ” виділяє 4 мільйони грн на розвиток кооперативного руху на Тернопільщині

“МРІЯ” виділяє 4 мільйони грн на розвиток кооперативного руху на Тернопільщині

Агрохолдинг “МРІЯ ” – активний прихильник розвитку кооперативного руху на селі. Упродовж двох років компанія здійснює практичну допомогу зі створення і підтримки роботи кооперативів. Зокрема за підтримки “МРІЇ” запрацювало 10 кооперативів. Агрокомпанія допомагає організаційно ініціативним групам людей створити кооператив, надає фінансову допомогу, а також сприяє, щоб учасники кооперативного руху мали можливість підвищувати рівень своїх знань про особливості ведення бізнесу. 15 вересня “МРІЯ” провела вже другий кооперативний форум “Створюємо кооперативи – розвиваємо село”. Захід відбувся на Козівщині. Адже саме тут функціонує перший кооператив, який допомогла створити “МРІЯ” – це “Файна поляна”, а загалом у цьому районі функціонує три - «Файна Поляна», «Старий млин», «Добре молоко» (з 6 кооперативів на Тернопільщині), які розпочали роботу за організаційного і фінансового сприяння Агрохолдингу.

Сприяння створенню кооперативів – соціальна програма “МРІЇ”

“Для Компанії “МРІЯ” підтримка кооперативного руху – це один з основних напрямків соціальної програми. Бо ми віримо, що саме кооперація є тим інструментом, який допоможе родинам наших пайовиків, родинам селян стати заможними. І разом згуртуватися і зробити заможною нашу Україну. Тому на підтримку кооперативного руху ми виділяємо значні кошти. Для “МРІЇ” це є суто соціальний проект, ми не заробляємо жодної копійки, ми допомагаємо фінансово, допомагаємо експертизою. Допомагаємо кооперативам знайти ринки збуту, знайти, де взяти добрива, де закупити саджанці. У неділю в нас відбудеться велике свято – “Свято файних мрій”. Ми будемо святкувати другу річницю роботи нашої “Файної Поляни”. Цей кооператив наш перший успішний проект”, – розповідає заступник генерального директора Агрохолдингу “МРІЯ” Нонна Шмідік.”

“Файна Поляна” створена у жовтні 2015 року. 23 учасники кооперативу вирощують малину на площі 16 гектарів землі. Також до нього долучилися сім’ї, які садять невеликі діляночки по 50, по 200-300 кущів малини. “А стартувало все із чотирьох гектарів, – пригадує керівник СОК “Файна Поляна” Василь Вега, – Почати може будь-хто, але щоб був якийсь результат, то треба постаратися. Щоб кооператив працював, необхідно, щоб в нього був лідер, а учасники кооперативу, щоб його підтримували. Інакше кооперації як такої бути не може. У нас кооперація відбулася завдяки тому, що знайшлися потрібні люди – учасники кооперативу, які прагнули його створити. Агрохолдинг “МРІЯ” нам допоміг закупівлею саджанців і надав техніку для обробітку ґрунту. Кожен учасник, незалежно від того, в кого є 50 сотиків чи 2 гектари, сам вирішує, коли робити прополку, в які дні йому робити збір ягоди, а от вже над реалізацією продукції, закупівлею засобів захисту, добрив ми думаємо всі разом”. Василь Вега наголошує, що “переваги кооперативу в тому, що формується більша партія продукції і отримання кращої ціни, а також у логістиці. Адже автомобіль може перевести стільки само ягід, скільки п’ять маленьких автомобілів, але це буде набагато дешевше і простіше. Також кооператив має можливість брати участь у програмах підтримки. Це може бути від обласного бюджету (ми вже два роки поспіль є учасниками цієї програми) чи від якихось міжнародних фондів”.

Успішним кооперативам – півмільйона грн без відсотків, а 100 тисяч – на створення і безповоротно

Цього року “МРІЯ” оголосили конкурс проектів із загальним призовим фондом 4 мільйони гривень, які будуть спрямовані саме на розвиток кооперативного руху – на підтримку і розвиток вже існуючих кооперативів та створення нових.

“Для кооперативу, який тільки створюється, ми готові виділити 100 тисяч гривень на безповоротній основі. Якщо цих коштів буде мало, то ми готові виділити ще 200 тисяч гривень на поворотній основі. Але варто зазначити, що ці кошти надаються без жодних відсотків, терміном на два роки. Як тільки ці гроші повертаються, ми їх знову вкладаємо у розвиток кооперативів. Тобто це такий собі залізний фонд, який буде діяти на підтримку кооперативного руху у Західній Україні, де працює компанія “МРІЯ”. Від членів кооперативу має бути співфінансування. Воно має становити хоча б 20 відсотків. Ми запроваджуємо співфінансування, тому що це загальна практика, а також люди набагато краще цінують кожну гривню, яку ми їм дали. Існуючим кооперативам ми готові виділити півмільйона гривень на поворотній основі терміном на два роки. Це ті кооперативи, які показують ефективні результати у попередній період, мають хорошу історію, і ми бачимо, що ці кошти будуть використані за призначенням”, – розповідає директор благодійного фонду Агрохолдингу “МРІЯ” Василь Мартюк.

На створення нового кооперативу Орися Михайлишин 15 вересня отримала від “МРІЇ” сертифікат на 200 тисяч гривень. Планує продовжувати займатися переробкою молока. – “Рік часу успішно реалізовуємо чотири види сиру, з яких молоді сири і в тому числі моцарела виготовлена по італійській технології. Проблеми збуту немає. Проблема є з браком молока, тому ми йдемо на створення кооперативу, щоби мати можливість переробляти більше продукції. Три роки тому ми з чоловіком переїхали з Тернополя в село і завели кози. Тоді й постало питання переробки молока. Натхнення прийшло із-за кордону. Ми були в Італії і бачили, яке відношення до козячого продукту. Коли італійці на вікенд їдуть високо в гори, щоб попробувати козячого молока і сиру. Це для мене було дивно. А сьогодні це не дивно, тому що до нас їдуть пробувати сир і козяче молоко. Ми очікуємо, що зможемо отримати 200 тисяч гривень від “МРІЇ” на поворотній основі й безвідсотково. Ці кошти підуть на обладнання. Ми маємо своє обладнання, ще докупимо пастеризатор, аналізатор молока і ще одну сироварню”.

Кооперативи – вирішення проблеми зайнятості на селі

Голова Козівської райдержадміністрації Василь Вітровий сподівається, що кооперативи частково допоможуть вирішити проблему зайнятості на селі. – “Зараз ми працюємо над ефективним розширення роботи кооперативів. Вони мають ще займатися глибокою переробкою, щоб дійсно була додаткова вартість і члени кооперативу одержували більші доходи. “МРІЯ” є основним фінансовим донором. Вона допомагає в плані організації, співпраці з органами місцевого самоврядування. Також із залученням коштів з місцевих бюджетів. “МРІЯ” велику кількість землі обробляє в нашому районі, тому вона хоче створити хороші умови для селян в тих населених пунктах, де вони орендують землю. Кооперативи вже працюють рік. У трьох кооперативах задіяно приблизно 100 осіб”.

У пріоритеті програми кооперативного руху ті населені пункти, в яких Компанія “МРІЯ” працює довше, має більший земельний банк. “Ми розуміємо, що люди нам довіряють, вони довірили нам свою землю і ми хочемо таким чином їм віддячитися, – зазначає Василь Мартюк, – Через кооперативи ми створюємо робочі місця і таким чином збільшуємо сімейний бюджет наших пайовиків”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мрія_Агрохолдинг #Mriya_Agro_Holding #новини_Мрія_Агрохолдинг #Саймон_Чернявський #агрохолдинг_Мрія
Останні новини
Оголошення
live comments feed...