
09:15, 14 серпня 2012 р.
У православних почався Успенський піст
У вівторок у православних віруючих починається Успенський піст або по-народному Спасівка, який триватиме два тижні.
Цей період передує одному з головних християнських свят - Успінню Пресвятої Богородиці. Успенським постом церква спонукає віруючих наслідувати приклад Богоматері, яка всі роки після загибелі Сина, аж до своєї власної смерті, провела в подвигах посту і молитви.
Успенський піст відноситься до числа найбільш суворих, однак послаблюється 19 серпня - на свято Преображення, коли церковний статут допускає їсти рибу й випити трохи вина.
Успенський піст у давнину був строгіший від Петрівки й Пилипівки, але лагідніший, ніж Великий піст. У понеділок, середу й п'ятницю цього посту наказано споживати суху їжу, тобто хліб, воду й сушені овочі, а у вівторок і четвер дозволялася варена їжа, але без олії. У суботу й неділю був дозвіл на вино й оливу, а в день Господнього Преображення — і на рибу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:05, 10 листопада
5
00:51, 8 листопада
13
12:46, 10 листопада
15:01, 14 листопада
07:49, 7 листопада
16
