• Головна
  • Тернополяни звертатимуться за паспортом у міграційну службу
12:30, 16 серпня 2012 р.

Тернополяни звертатимуться за паспортом у міграційну службу

З 1 серпня підрозділи Державної міграційної служби України розпочали роботу з видачі паспортів громадян України, реєстрації місця проживання фізичних осіб, а також виконання інших функцій, визначених законодавством України. Зокрема, з питань громадянства, отримання дозволів на імміграцію в Україну, запрошень на отримання української візи, продовження строку перебування у нашій державі тощо.

До цього часу ці функції виконували підрозділи МВС. Віднедавна  усі бланки паспортних документів тимчасово вилучено задля їх перереєстрації і передачі новому відомству.     

Завершується документальне оформлення та передача бланків від МВС до ДМС України. Як повідомив виконуючий обов’язки начальника управління Державної міграційної служби в Тернопільській області В’ячеслав Огарко, процедура передачі бланків суворої звітності не впливатиме на процес та строки оформлення паспортів. Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України оформлюється протягом одного місяця з моменту подання громадянином відповідної заяви до підрозділу ДМС України за місцем проживання. Територіальним органам ДМС України спрямовано додаткове роз’яснення щодо неприпустимості відмов у прийнятті заяв громадян про оформлення паспорта громадянина України. Громадяни, у разі отримання відмови у прийнятті заяви про оформлення паспорта громадянина України, можуть повідомити про такі факти керівництво ДМС України за телефоном гарячої лінії: (044) 383-76-26.    

Додатково повідомляємо, що управління Державної міграційної служби у Тернопільській області має таку офіційну адресу: 46001, м. Тернопіль, вул. Валова, 11.  Обласне УДМС очолює Вербич Томаш Іванович. Отож, жителі області можуть звертатися до керівництва підрозділу за телефонами (0352) 27-17-12, 27-13-89, а з питань, пов’язаних із громадянством, – 27-12-24.   

Треба звернути увагу й на таке: водночас із переданням паспортно-реєстраційних функцій від МВС до ДМС, внесено «зміни в законодавство України, спрямовані на суттєве спрощення процедур реєстрації місця проживання фізичних осіб та оформлення паспортів громадян України». Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні», який набрав чинності 5 серпня цього року, «передбачено такі важливі нововведення: реєстрація та зняття з реєстрації здійснюються в одному місці та в день звернення особи до органу реєстрації. Отож, людині відтепер не потрібно їхати, наприклад, до Львова, для зняття з реєстрації, якщо вона має намір зареєструватися у Києві — достатньо звернутися у територіальний підрозділ ДМС України за новим місцем проживання; реєстрація місця проживання не прив’язана до постановки на облік військовозобов’язаних та призовників. Іншими словами, зареєструватися за новим місцем проживання відтепер можна до постановки на облік у військкоматі. При цьому сама постановка на облік військовозобов’язаних та призовників залишається обов’язковою; значно розширено коло підстав для зняття з реєстрації. Якщо раніше це була заява або рішення суду, то сьогодні зняття з реєстрації є можливим також у разі припинення підстав на право користування житлом або законних підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства. Наприклад, у разі закінчення строку дії договору оренди можливо зняти зареєстровану особу за заявою власника житла».    

Цьогорічного липня почав діяти наказ МВС України №320, яким затверджено нові правила оформлення і видачі паспорта громадянина України. Зокрема, змінено процедуру видачі паспорта — відтепер документи для оформлення паспорта громадянина України подаються безпосередньо до територіальних підрозділів ДМС, а не до житлових контор, як було раніше. Ця норма, як вважають у відомстві, має прискорити процес оформлення паспортів громадян України.     

Наказом також «унормовано питання реалізації права особи на транскрибований запис імені відповідно до її національної традиції, чого не було раніше. Тобто, в українському паспорті російське ім’я «Николай» може бути, за бажанням громадянина, відтворено українською мовою як «Ніколай».    

Запроваджено обов’язкову реєстрацію місця перебування у разі перебування особи за межами місця проживання строком понад один місяць. Такі правові норми «є чинними з 2004 року і стосуються лише тих осіб, які мають невиконані майнові зобов’язання, призиваються на військову службу або беруть участь в судовому процесі. Усі інші громадяни реєструють місце свого проживання лише за власним бажанням».    

Потрібен час, аби усі нововедення стали практикою, було відшліфовано процедуру видачі паспортів і реєстрації по-новому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...