• Головна
  • Нардеп із Тернопільщини пропонує відмінити пільги навіть інвалідам та чорнобильцям
11:02, 10 жовтня 2017 р.

Нардеп із Тернопільщини пропонує відмінити пільги навіть інвалідам та чорнобильцям

Нардеп із Тернопільщини пропонує відмінити пільги навіть інвалідам та чорнобильцям

Олег Барна запропонував скасувати пільги всім українцям, які платять земельний податок. Таким чином він пропонує наповнювати місцеві бюджети.

Депутат пропонує повністю скасувати пільги, які надаються фізичним особам при сплаті податку на землю. Відповідний законопроект №7184 зареєстрований у Верховній Раді 6 жовтня 2017 року, пише UBR.ua.

У пояснювальній записці до документа нардеп переконує, що існуючі пільги настільки малі, що громадяни просто не помітять змін. Особливо, якщо землю люди використовують «для вирощування врожаю, який забезпечує життєдіяльність людини»

«Тобто, це незначна сума для кожної окремої людини, але в цілому для села, громади це буде серйозним поповненням в місцевий бюджет», - пише автор, додаючи, що скасування пільг допоможе наповнити місцеві бюджети.

За його словами, при раціональному підході, на землі можна вирощувати великі врожаї. І, отже, отримувати великі прибутки. За підрахунками депутата, мова може йти про десятки тисяч гривень.

Тому він пропонує повністю скасувати пільги на оплату земельного податку. Винятків нардеп не має наміру робити навіть для інвалідів I-II групи, громадян, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонерів, ветеранів війни та чорнобильців.

Звичайно, під ніж потрапили і пільги на невеликі дачні ділянки (зараз українці не платять податок на землю з дач до 10 соток), а також ділянки, на яких ведеться індивідуальне сільське господарство (зараз з таких наділів площею до 2 Га податок не сплачується). Та й всі інші пільги, передбачені податковим кодексом для фізосіб при сплаті податку на землю нардеп пропонує скасувати.

Нагадаємо, що ставка податку на землю визначається місцевою владою з урахуванням введених обмежень. Так, податок на землю в 2017 році, не може перевищувати 3% від встановленої вартості землі (визначається після проведення нормативно-грошової оцінки). Граничний розмір податку для земель загального користування становить 1% оцінної вартості. Для угідь сільськогосподарського призначення - від 0,3 до 5% в залежності від області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пільги #податки #Барна
Оголошення
live comments feed...