На Тернопільщині віднайшли будівлю, побудовану в 1600 році

На Тернопільщині віднайшли будівлю, побудовану в 1600 році, Григорій Андрощук

У селі Підзамочок біля річки Стрипа розташувалися руїни замку Творовських. Будівля була зведена в 1600 році, про це свідчить напис над в’їзною баштою. Ідея побудови належала воєводі Я. Бучацькому-Творовському.

Будівля прикрашає фамільний герб із зображенням перехрещених стріл.На жаль, походження герба невідоме.Однозначно можна стверджувати, що герб не належить сім’ям, які володіли маєтком.Оскільки у роду Бучацьких герб був «Абданк», у Потоцьких «Пилява». Є теорія, що герб належав родині позашлюбного сина власника Бучача.

До комплексу фортеці входили масивні стіни, кілька веж, зміцнення на кутах огорожі. Від нападів турків садиба була зруйнована, а приміщення повністю спустошені. Згодом замок відбудовують. Навколо будівлі створюють паркову зону, а завдяки річці з’являється невелике штучне озеро. Замок виконував роль заміської резиденції, пише Всвіті.

Протягом століть, будівля руйнувалося і прийшла в занепад. СьогодніЗамок Творовських– це руїни, близ долини Стрипи. Від резиденції залишилися фрагменти стін, залишки веж і озеро.

замок Творовських будівля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі