• Головна
  • У Тернополі комунальники приступили до зрізки дерев
15:12, 10 листопада 2017 р.

У Тернополі комунальники приступили до зрізки дерев

У Тернополі комунальники приступили до зрізки дерев

Згідно «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» обрізають та зрізають дерева в період мінімальної циркуляції соків – навесні до розпускання бруньок або восени після опадання листя (цей період ще називають міжвегетаційним і триває він, як правило, з 15 жовтня поточного року до 15 квітня наступного).

Із початком нового міжвегетаційного періоду працівники КП «Об´єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» приступили до зрізки дерев. Як пояснює Тетяна Придача, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології міського управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР.

Оскільки дуже частими є звернення мешканців щодо наявності аварійних дерев у парках Тернополі, то їм цього року було приділено особливу увагу. Усі дерева було комісійно обстежено та визначено ті, стан яких потребує  видалення чи обрізки, – пояснює фахівець.- Спостерігається тенденція до завершення вікової межі багатьох дерев та всихання насаджень цілими периметрами. Справа в тому, що десятки дерев в парках висаджувалися одночасно, так вони і всихають – цілими десятками. Відповідно, планується видалити чимало дерев у парках Тернополя і з перспективою подальшої заміни їх на нові міські дерева. Тому просимо тернополян не панікувати, а з розумінням поставитися до необхідності здійснення цих робіт у парках.

Дерева гинуть не лише від віку, але й від збільшення урбаністичного навантаження та захворювань, розповідає Тетяна Придача.

Одне хворе дерево може заражати дерева довкола себе, і ми спостерігаємо такі явища в межах парків. Найпоширеніші захворювання у ялин – так звана «коренева губка», а от берези, приміром, гинуть через густонасаджуваність, серед них багато самосівів, через що здійснюється природній відбір – слабші засихають, а сильніші виживають, – зауважує фахівець.

Тетяна Придача зазначає, що на місці видалених дерев будуть висаджені нові, зокрема катальпи, червонолисті клени тощо. Якщо при закладені парків садили усе, що було доступне, то зараз є можливість відібрати більш якісний та підходящий посадковий матеріал для створення рамкового ефекту та підсилення існуючої ландшафтної композиції.

Нагадаємо, що всі парки (окрім  наймолодшого міського парку «Здоров′я», що був заснований у  2015 році), створені приблизно у середині минулого століття. Зокрема, «Парк імені Тараса Шевченка»  – заснований  в 1953 році, «Топільче», розташований  вздовж  річки Серет – в 1983 році, парк «Національного відродження» – в 1978 році, а «Старий парк» в 1961 році. Це означає, що більшості дерев приміром у парку «Національного відродження» вже по 39 років, а багатьом деревам у парку імені Тараса Шевченка – 64 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #обрізання #дерева
Оголошення
live comments feed...