
14:30, 31 серпня 2012 р.
Як вберегти від руйнації замки Тернопільщини
Останнім часом держава фактично не виділяє коштів на збереження пам’яток архітектури, що призводить до їх руйнації. Зокрема минулого року обвалилася стіна Бережанського замку.
«Щоб область зберегла свої перлини-пам’ятки, має бути дієва державна програма щодо збереження унікальних архітектурних пам’яток України, в тому числі і Тернопільщини. А це буде можливим лише у випадку, якщо в парламенті збереться група однодумців, які вболіватимуть за історично-архітектурну спадщину держави, а не виключно про розвиток одного регіону України», – наголошує депутат обласної ради, член Української народної партії Володимир Гульовський, який впродовж двох років очолював обласне управління туризму.
Він також підкреслює, що унікальність замків, якими так славиться Тернопільщина, – в їх автентичності.
«Якщо проводити реконструкцію з осучасненням, то вони стануть не настільки цікавими. Тому найголовніше – всі наші пам’ятки законсервувати. Але роботи з консервації дуже дороговартісні. Оскільки держава в бюджеті на це коштів не знаходить, була ідея передавати замки в концесію, в оренду, але жодних конкретних рішень уряд з цього приводу не прийняв. Тому все залишається в плачевному стані – за замками доглядати нікому», – констатує Володимир Гульовський.
Хвилює депутата і той факт, що зараз забудовують ще одну історичну пам’ятку області – Почаївську лавру, через що вона втрачає свою автентичність. Нещодавно він разом з іншими колегами-депутатами проголосував за ініціативу обласної ради включити Почаївську лавру в список пам’яток ЮНЕСКО.
«Якщо ми внесемо лавру в Список пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, то ніхто не матиме права проводити там перепланування чи якісь забудови. Також це б унеможливило спроби передати лавру комусь у власність. Моя позиція і позиція моїх однопартійців залишається незмінною: українські святині є надбанням всього українського народу і не мають права бути приватизованими», – каже Володимир Гульовський.
Викликають несприйняття багатьох жителів області і різні дії влади, спрямовані на передачу Почаївської лаври православній церкві Московського патріархату.
«Ця архітектурно-духовна пам’ятка належала і греко-католицькій церкві, і православній. Зараз нею користується виключно одна конфесія. Негативно відбиваються на іміджі області різні інциденти, коли туристичні групи з інших християнських конфесій приїздять у Лавру, а монахи їх просто не пускають. Це не може не турбувати громадськість, влада б теж мала реагувати на такі речі», – наголошує депутат.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:24, 22 листопада 2024 р.
live comments feed...
Коментарі