Який вигляд міг мати тернопільський замок 500 років тому (фото)

Який вигляд міг мати тернопільський замок 500 років тому, Дмитро Бондаренко

Модель замку архітектор Юрій Вербовецький зробив згідно розкопок та досліджень.

Архітектор Юрій Вербовецький презентував попередні результати досліджень того, як міг виглядати колись тернопільський замок. Дослідження території замку тривали влітку цього року під час розкопок, пише Доба.

За словами архітектора, у роботі використовували дані карт 1640 року, де був нанесений замок, а також карти за 1767 рік.

— Найдавніший замок був невеликий. Його розміри були приблизно 40 на 60 метрів. Навколо замку був оборонний рів, широка річка і болотистість, — каже Юрій Вербовецький. — Також на тому місці, де зараз пологовий будинок, "Шинок", "Єлисейські поля" був широкий яр, а замок стояв на пагорбі.

Таке обличчя замок міг мати до кінця 16 століття. Проте, як зазначає архітектор, під час досліджень було знайдено ще залишки від дугоподібних стін, а отже це означає, що на цій території раніше був ще інший замок.

— Ми можемо лише припускати, який вигляд мав замок раніше 16-го століття. Це міг бути замочок, як в Теребовлі чи Бучачі, які теж мають дугоподібні стіни. Тому нас ще чекають сенсаційні відкриття, — каже Юрій.

Кілька днів тому в Тернополі показали роботу Юрія Вербовецького - тернопільський замок після реконструкції.

Який вигляд міг мати тернопільський замок 500 років тому (фото), фото-1 Який вигляд міг мати тернопільський замок 500 років тому (фото), фото-2
замок історія проект
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі