• Головна
  • Учасники АТО вже півтора року не можуть отримати обіцяної землі на Тернопільщині
18:29, 23 листопада 2017 р.

Учасники АТО вже півтора року не можуть отримати обіцяної землі на Тернопільщині

Учасники АТО вже півтора року не можуть отримати обіцяної землі на Тернопільщині

Неприємна ситуація сталася у селі Добромірка, Збаразького району. Там  семеро учасників АТО уже півтора року не можуть отримати  землі. За словами військових,  ті землі, що їм пропонують це пасовиська і чагарники, і їм ні до чого,  в сільській раді  готові допомогти учасникам АТО, та кажуть, що вільної землі поки немає – усі придатні ділянки сьогодні знаходяться в оренді.

Як пише Нова Тернопільська газета, депутати сільської ради на кожній сесії обговорюють питання виділення землі 7 учасникам АТО, які воювали на Сході і родом з Добромірки -  це - Богдан Вегера, Степан Щерба, Олег Кубів, Андрій Баранов, Володимир Симик, Роман Нарогович та Андрій Семчук.

Поки домовилися, що учасникам дадуть по 2 гектари землі, але де саме поки невідомо.

Один із учасників АТО Андрій Семчук розповів, що вони з побратимами написали заяви, щоб їм виділили землі із запасу, адже не хочуть брати ні пасовиська, ні чагарники.

Натомість, у сільській раді, голова  Ігор Кісіль  пояснив, що на землі запасу укладені договори оренди до 2020 року з фермерським господарством «Нива». І орендатор не буде розривати договори оренди, адже уже засіяв поля.

До того ж у сільській раді запевняють, що йдуть на зустріч учасникам АТО та зовсім не проти дати їм землі – залишається або ж почекати до 2020 року і отримати ті землі, які вимагають учасники АТО, або ж погоджуватися на ті , що є.

Та учасники АТО все ж таки надіються, що знайдуться вільні  земельні ділянки  , які вже сьогодні придатні для обробітку.

"Можливо, є й інші вільні площі у межах села, адже знаємо, що не так давно дали ділянку молодій сім’ї, однак нам не показують ані генерального плану села, ні жодних інших документів. У сільській раді все тишком-нишком вирішують, навіть депутати далекі від справ", - каже учасник АТО Андрій Семчук.

В управлінні Держгеокадастру у Збаразькому районі пояснили, що якби учасники АТО погодилися взяти  землі  в межах села, то сільська рада дала б дозвіл на розробку проекту ділянок і до двох місяців передала би їм у власність. Землі за межами населеного пункту — у державній власності, там інша процедура передачі.

До слова, із 2014-го в Зборівському районі земельні ділянки отримали 238 учасників АТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #АТО #земля
Останні новини
Оголошення
live comments feed...