• Головна
  • Кошти на щеплення від грипу з бюджету міста виділять в середині осені
10:30, 4 вересня 2012 р.

Кошти на щеплення від грипу з бюджету міста виділять в середині осені

Щеплення від грипу Міністерство охорони здоров’я рекомендує розпочинати вже цього місяця. Щороку тернопільська міська рада виділяє кошти на щеплення за епідемічними показами для груп ризику. Насамперед, це медичний персонал та люди, які мають хронічні захворювання.

У 2011 році на закупівлю вакцини для щеплення цих груп населення з міської казни було виділено 30 тисяч гривень. Таку ж суму планують отримати епідеміологи і цього року. “У кінці серпня відбулося засідання надзвичайної протиепідемічної комісії, де йшлося про виділення коштів на щеплення проти грипу, -- повідомила Богдана Козяр, завепідвідділом тернопільської міської СЕС. – Раніше з бюджету міста на це виділяли не менше 30 тисяч гривень. Щоправда цієї суми не достатньо, щоб щепити усіх людей, які найбільше контактують із хворими на грип, і самі можуть захворіти. Але сподіваємось, цьогоріч отримаємо не менше ”.

Необхідну суму для закупівлі вакцини епідеміологи, за словами начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міськради Ростислава Левчука, отримають у середині осені. Відбудеться це після чергового засідання сесії міськради, де й буде прийнято рішення про виділення необхідної суми.

Минулого року у Тернополі від грипу щепилося більше п’яти тисяч населення. За словами медиків, імунітет від грипу в організм виробляється за два тижні. До групи ризику, тобто, людям, яким насамперед необхідне щеплення, належать також працівники дитячих виховних закладів, вчителі, вагітні, діти, вихованці та персонал закритих дитячих закладів – інтернатів та дитбудинків, обслуговуючий персонал: продавці, перукарі, водії маршруток та тролейбусів тощо. Як правило, вони закуповують вакцину за власний кошт або за рахунок спонсорів чи підприємств, на яких працюють. Адже, щоб зробити щеплення такій кількості людей, необхідно, за словами Богдан Козяр, щонайменше 500 тисяч гривень. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" таємно руйнує організм, біду розпізнають лиш за цими ознаками": лікар про останню надію хворих
"Штам "Дельта" приховано знищує легені, тільки ця дія врятує вам життя": лікар про найстрашнішу загрозу вірусу
"Земля пішла з-під ніг від слів Притули": співак з Тернополя вийшов на сцену у шоу "Україна має талант - 2021" (ВІДЕО)
"Штам "Дельта" знищує здоров'я за лічені години, медики терміново порадили перелік рятівних дій": лікар про хитрість вірусу
Оголошення
live comments feed...