09:27, 30 листопада 2017 р.
У Тернополі школярі однієї з шкіл, аби потрапити на навчання, повинні щодня проходити неприємне випробування (Фото)
- Кожного ранку веду дитину у 24 школу. Але перед школою неможливо пройти – розбитий асфальт, калюжі, болото, - написала у групі «20 хвилин» Катерина Грицанчук. - А восени після ремонту просто насипали землі.
Жінка просить журналістів донести проблему до комунальників і міської влади.
Мама третьокласниці тернополянка Ольга теж нарікає на дорогу біля 24 школи.
- Машиною заїхати – вода до половини колеса, - скаржиться пані Ольга. – А пішки пройти там просто нереально. Бо - по коліна в болоті. Аби оминули ці ями – треба виходити на траву, де теж болото. Уявляєте, якими наші діти приходять до школи? Деякі батьки і діти призвичаїлись скакати між калюжами. Рідко виходить, але шанс менше замочити ноги є, гірко жартує мама двох учениць.
Причому, наголошує жінка, вода у калюжах чомусь не пересихає ніколи.
- Для проходу залишається менше 50-70 см Обійти проблематично, бо через болото і ями батьки намагаються чимближче під’їхати до школи авто, - каже пані Ольга. – А дійти до школи між машинами ще й так, щоб не вскочити в чергову яму – неможливо взагалі.
У розділі питання-відповіді на сайті міськради теж підняли тему болота і калюж перед 24 школою. А також імпровізованої парковки батьківських авто, через яких дітям проблематично дістатись до школи. Автор повідомлення – пан Іван.
- Проблема в тому, що в період з 8 до 9 год. а також після 14.00 зайти на подвір’я школи належним чином нереально, - пише пан Іван. - Адже деякі батьки вважають за необхідне доставити своє чадо чуть не під самі двері, внаслідок чого для проходу залишається менше 50-70 см. А декілька тижнів тому комунальники розрили яму на пішоходному переході, яку просто засипали землею. І тепер діти ходять по болоті.
Чоловікові на сайті відповіли. Що адміністрація школи неодноразово усно вказувала батькам про недопустимість загородження автомобілями аварійного в’їзду до школи зі сторони вул. Живова. Однак, коли одні батьки вказують на зазначені незручності, інші – просто ігнорують зауваження.
Комунальні служби проводили ремонтні роботи на інженерних мережах, які знаходяться близько до території школи, але не на самій території школи, - пишуть у відповіді.
- Мережі відремонтовані, асфальтне покриття, на жаль, не відновлене. Хочуть встановити «цеглу» Адміністрація школи планує звернутися до Тернопільського міського відділу Національної поліції з проханням встановити дорожній знак, який заборонятиме в’їзд на пішохідну зону та до аварійного в’їзду на територію школи. А також до управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології з проханням відновити асфальтне покриття, зруйноване під час ремонтних робіт, запевнили на сайті міськради. - Асфальтне покриття пішохідної зони, яка належить до території школи, буде відремонтоване за кошти закладу, - йдеться у відповіді адміністрації навчального закладу.
- Проекто-кошторисна документація уже розроблена. Директор 24 школи Ігор Каразія каже, що виїзд не варто просто заасфальтувати. Там потрібен капітальний ремонт. Будемо звертатись, аби нам частину коштів на це виділили з міськбюджету, - каже Ігор Каразія. – Ми вже звертались, і неодноразово, до ремонтників. Але їм не вигідно робити 100-метровий клапоть. Краще взяти великий проект. Повідомляли про проблему управління ЖКГ. Можливо, ще звертатимемось за допомогою і сприянням до заступника міського голови. Частину коштів виділимо з нашого спеціального фонду – які ми назбирали з оренди приміщень. Проте ту дорогу зробимо. Зараз погода не дозволяє. Скоріше за все це вже буде весною.
Хто, коли і за які кошти має навести лад на дорозі біля 24 школи, ми поцікавились і в міськраді. Ремонтні роботи у Тернополі виконуються, відповідно до титульного списку, - повідомили у прес-службі міськради. - Мешканцям міста необхідно звернутися до депутата по округу та написати звернення у Тернопільську міську раду для включення цієї ділянки у титульний список капітальний ремонтних робіт на 2018 рік.
Коли ж ми звернули увагу працівників прес-служби, що там немає ані депутата округу, ані мешканців, адже йдеться про навчальний заклад, - нам відповіли: «ЖКГ включить у проект наступного року, але все рівно рішення за депутатами». А якщо немає депутата по округу – варто звернутись до будь-якого іншого, або до секретаря ради Віктора Шумади.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:57, 30 жовтня
12:55, 24 жовтня
11:59, 25 жовтня
12:10, 23 жовтня
live comments feed...