
09:46, 30 листопада 2017 р.
Тернопільська делегація взяла участь у Всеукраїнському форумі ОСББ, - Сергій Лупак

25 листопада у Львові проходив VIII Всеукраїнський форум ОСББ. У ньому взяла участь тернопільська делегація на чолі з головою ГС «Рада голів ОСББ м.Тернополя», депутатом міської ради від «Самопомочі» Сергієм ЛУПАКОМ. Ми попросили пана Сергія відповісти на актуальні питання.
– Чи можна говорити про те, що Форум став гарним майданчиком для обміну передовим досвідом?
– Однозначно! Свою головну мету – створення якісної комунікаційної платформи задля обміну досягненнями та можливостями змін у галузі житлового господарства між усіма впливовими групами – представниками ОСББ, влади, бізнесу, експертами – Форум виконав. Його учасники детально обговорили питання реформування сфери житлово-комунального господарства, тарифи на комунальні послуги та перспективи створення конкурентного ринку, процес впровадження енергоефективних змін тощо. В цьому контексті доречно навести позицію Президента Всеукраїнської Ради голів ОСББ Наталії Олійник: «Нашою метою є підтримка і створення ОСББ, навчання зацікавлених осіб у подоланні проблемних питань розвитку об’єднань. Важливим аспектом є те, що для створення ОСББ у містах необхідне зацікавлення місцевої влади. В іншому випадку – більшість проблем, які виникнуть, вирішити не вдасться».
Професор Національного університету «Львівська політехніка» Роман Фещук розповів про фахові знання, якими мають володіти голови ОСББ. Зокрема, про правила експлуатації будинку, менеджерські знання, як накопичувати фінанси тощо.
– Ви детально розглядали питання про управителя (управлінську компанію). На що звернули увагу?
– За українським законодавством існує можливість залучити управителя без створення ОСББ. Але, вважаю, набагато доцільніше створити об’єднання, а вже потім приймати відповідне рішення про самоуправління чи укладання договору з управителем. Основною умовою впровадження інституту управителя до ОСББ є розуміння поділу ролей між головою правління (чи правлінням) і найманим менеджером – управителем (чи управлінською фірмою).
Введення управителя дуже актуальне, містить ряд викликів. Про них я говорив зі своїми колегами. Тепер озвучу публічно: вимагає зусиль організація процесу вибору управителя і укладання Угоди; вимагає кваліфікованих співвласників для укладання професійної Угоди; вимагає постійного контролю управителя зі сторони правління і голови ОСББ.
– Тернопіль займає лідируючі позиції в державі по введенню нового житлового фонду.
– Для того, щоб відтягнути час для завершення робіт, наприклад, облагородження прибудинкової території, забудовники люблять зазначати, що будинок не зданий в експлуатацію. Насправді перевірити це дуже просто. Якщо право власності на квартири вже зареєстровано, то будинок зданий в експлуатацію. Тобто якщо в будинку є повноцінні власники квартир, то він однозначно вже функціонує.
– З якого моменту можна створювати ОСББ в новобудові?
– Згідно ч.1 ст.6 Закону України «Про ОСББ», установчі збори об ’ єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
– Як спонукати забудовника виконати свої зобов ’ язання?
– Існує кілька способів, як змусити замовника будівництва виконати усі зобов ’ язання. Перший – юридичний – провести незалежну оцінку технічного стану як всього будинку, так і його окремих елементів. На підставі висновків експертизи можна звертатися з претензіями до замовника та виконавців будівництва. Якщо метод надсилання претензій буде недієвим, не залишається нічого іншого, як звертатися до суду.
Забудовника до дії можна спонукати суспільно-політичним осудом, пікетами з транспарантами під його офісом, підключивши ЗМІ тощо.
– Пане Сергію, відстоювання мешканцями власних інтересів, як і організація інших заходів, вимагає розуміння спільних цілей. Яким чином це досягається?
– Будь-яка організована діяльність вимагає передусім злагодженої комунікації. Без якісного інформування і добре налагодженої комунікації практично неможливо організувати ефективну діяльність ОСББ. Внаслідок цього зростає загроза виникнення заборгованості, яка і так є проблемою серед багатьох ОСББ. Є категорія осіб, які через власну зайнятість відтягують чи забувають провести оплату. Тут в нагоді голові ОСББ стають сучасні інструменти електронної комунікації, які сьогодні синхронізуються з мобільними телефонами. Надзвичайно ефективним є практика ведення групової переписки всіх співвласників у месенджерах. Це та багато іншого детально будемо розглядати на майстер-класі для голів ОСББ та усіх зацікавлених осіб на тему «Ефективна комунікація зі співвласниками», який 30 листопада о 18.30 за адресою б-р Шевченка, 16 проведе бізнес-тренер Лариса Овчарук. Детальніше про актуальну розмову на майстер-класі розповім за його результатами у наступній публікації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:21, 16 квітня
10
16:30, 15 квітня
21:38, 13 квітня
23
live comments feed...