Ендовенозна лазерна коагуляція – лікування варикозу без наркозу та оперативного втручання

Ендовенозна лазерна коагуляція – лікування варикозу без наркозу та оперативного втручання, Георгій Шевчук

Спосіб життя, коли щодня людині доводиться перебувати в одному положенні, призводить до розвитку і стрімкого прогресування ряду захворювань. Однією з поширених недуг судинної системи є варикоз. Хвороба проявляється на руках, животі, але найбільше зустрічається на нижніх кінцівках.

Варикоз - це захворювання, суть якого полягає в розширенні поверхневих вен через перебої в роботі клапанів. Судини піддаються негативному впливу хвороби, викривляються, здуваються і викликають набряки і судоми. Порушений кровообіг стає причиною постійного ниючого біль в ногах. Дію недуги видно неозброєним оком, так як вени буквально випирають під шкірою. Але більше дискомфорту викликають внутрішні больові відчуття: з часом стає важче пересуватися, починається розвиток трофічних виразок.

Поява "зірочок" - це основний симптом розвитку захворювання, з якими варто почати боротьбу. Медичний центр «Оксфорд Медікал Тернопіль» пропонує різні способи лікування і методики безопераційного або хірургічного відновлення. Ефективним способом усунення недуги є ендовенозна лазерна коагуляція .

Специфіка методу лікування варикозу лазером

Лазерна коагуляція варикозної вени - це сучасний і ефективний спосіб лікування. Процедура вимагає застосування спеціальної техніки: ультразвукового пристрою, лазерного агрегату. Після створення проколу шкіри вводиться світловод в просвіт хворої вени. Вся робота автоматизована по подачі сигналу і знаходиться під контролем ультразвуку. Через запроваджений світловод енергія лазера чинить "запаюючу" дію на внутрішню поверхню судини. Таким чином, кровотік починає проходити тільки по здорових венах, позбавляючи організм хворого від венозної недостатності і набряків.

ЕВЛК - технологія проведення терапії

Лікування лазером відбувається наступним чином:

 • флеболог робить місцеву анестезію поблизу проколу (введення стандартної ін'єкції). Знеболюючий засіб діє протягом 25-55 хвилин. Цього часу достатньо, щоб усунути варикоз вени нижніх кінцівок;
 • у хвору вену вводиться тонкий провід (катетер) лазерного пристрою. Він випромінює потужний імпульс. Всі пристрої мають певні характеристики довжини хвилі і імпульсу;
 • шляхом повільного проведення світловода крізь хвору вену, пошкоджені стінки судини "запаюються". Пошкоджена ділянка вени поступово розсмоктується. Після 3-4 місяців від проведення процедури не залишається сліду;
 • катетер з лазерним світловодом витягується з вени.·
 • накладається пов'язка на місце проколу і одягається компресійна панчоха;
 • після завершення процедури хворий може самостійно відправитися додому. Реабілітація не потрібна.

Вся процедура проходить під ретельним наглядом лікаря-флеболога. Під час процедури зачіпаються тільки ті судини, які були схильні до захворювання. Навколишні епітеліальні тканини не травмуються. Операція не залишає шрамів, так як не вимагає розрізу шкірних тканин (є лише невеликий прокол для введення світловода).

Підготовка до ЕВЛК

Перш ніж пройде ендовенозна лазерна коагуляція , пацієнт повинен пройти через підготовчий е6тап. Для початку він повідомляє про всі препарати, які використовував раніше за призначенням або для самостійного лікування варикозу. Згадуються всі медикаменти, трав'яні добавки, мазі та гелі, раніше використовувані для лікування цієї недуги. Обов'язково ведеться облік наявності алергічних реакцій на компоненти медичних препаратів.

Рекомендується виключити з переліку антибіотики, прийом аспірину і протизапальні нестероїдні препарати.

Перед самою операцією слід надіти вільний одяг, який не обмежує рухів і не здавлює шкірні покриви тіла.

Після операції вам порекомендують:

 • пити побільше рідини протягом дня;
 • носити компресійні панчохи;
 • щодня ходити пішки не менше двох годин;
 • відмовитися від спиртного;
 • не носити високий каблук.

Всі ці обмеження будуть тимчасовими. І якщо все робити саме так - вас чекає стрімке одужання.

Лазерна коагуляція дозволяє без застосування хірургічних інструментів позбутися недуги за 25-55 хвилин. Після закінчення терапії пацієнт може відправитися додому. Після закінчення 3-х діб можна приступити до роботи.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви можете пройти безкоштовну консультацію лікаря-флеболога та отримати рекомендації щодо лікування венозних захворювань. Телефонуйте за номером (068) 752 52 52

Ендовенозна лазерна коагуляція – лікування варикозу без наркозу та оперативного втручання, фото-1
Ендовенозна лазерна коагуляція – лікування варикозу без наркозу та оперативного втручання, фото-2
Оксфорд_Медікал варикоз флебологія ендовенозна_лазерна_коагуляція ЕВЛК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі