• Головна
  • Сьогодні вночі перестало битися серце відомого тернопільського поета
12:21, 4 грудня 2017 р.

Сьогодні вночі перестало битися серце відомого тернопільського поета

Сьогодні вночі перестало битися серце відомого тернопільського поета

Поет помер після важкої, виснажливої хвороби, розповіли його друзі.

Попрощатися із Сергієм Сірим можуть всі охочі в понеділок, 4 грудня, в малому залі Будинку печалі на Микулинецькій. Панахида розпочнеться о 19.00.

Сергій Антонович Сірий народився 11 листопада 1959 року в місті Тернополі.

Сергій Сірий - автор слів до більше 200 пісень на музику Романа Рудого, Юрія Крохіна, Анатолія Мельника, Василя Дунця, Леоніда Попернацького, Леоніда Нечипорука, Віктора Морозова, Сергія Шкарапути, Юлії Шпинди-Малик, Юрія Батушана, Андрія Вішка, Дмитра Баннова, Сергія Степаніва, Мар’яни Нестайко, Володимира Прокопика, Левка Корженівського, Ольги Вішко-Драгомирецької, інших композиторів та власну.

Пісні на слова Сергія Сірого «Українська родина», «Пісенні Медобори», «Хотинський піснецвіт», «Ліра Гіппократа», створені у співпраці з київським композитором Леонідом Попернацьким, стали музичними візитівками однойменних мистецьких фестивалів.

Його твори звучать у виконанні Ігоря Гаврилюка, Едуарда Романюти, Любові та Віктора Анісімових, Віктора Морозова, Василя Дунця, Левка Корженівського, Леоніда Нечипорука, Бориса Репки, Олени Волович, Наталії Бурмас, Мар’яни Нестайко, Софії Павліченко, Соломії Чорної, Юлії Шпинди-Малик, Максима Шпинди, Ірини Чорній, Артема Монастирського, Віктора Вентури, Анатолія Мельника, Артема Крохіна, Аліни Овчіннікової, Сергія Степаніва та багатьох інших.

Особливої уваги заслуговує пісня «Наш Тернопіль» (музика Андрія Вішка), яка завдяки широкому народному визнанню стала музичною візиткою міста – «казки, в якій ми живем». У тандемі з відомим українським композитором, співаком іперекладачем серії романів про Гаррі Поттера Віктором Морозовим поет написав батярську пісню«Нема ліпше Тернопóля!». Крім того, Сергій Сірий – автор й іншої пісні про рідне місто, яка має назву «Місто весни».А ще його перу належать вірші: «Що Рим, коли є мій Тернопіль», «В Тернополі – на святі у природи».

Створену в 2014 році пісню «Я – убитий солдат» (слова Сергія Сірого, музика Сергія Степаніва), присвячену героям війни на сході України, Міністерство освіти та науки рекомендувало для проведення «Уроків мужності» у навчально-освітніх закладах нашої держави. Однією із найкращих пісень про героїв Небесної сотні інтернет-спільнотою визнаний твір поета-пісняра «Серце плакало». А його «Молитва за Україну» – своєрідний величний гімн нашому народу, «одвічній правді на землі» – увійшла до репертуарів ряду відомих вокалістів.

Сергій Сірий – автор збірок інтимної лірики«Твоє тіло — наркотик» (Тернопіль, «Джура», 2006),«Пожежа тіл» (Львів, ЛА «Піраміда», 2007) та містичної мелодрами«Йар навиворіт, або Кохання в чужому тілі» (Львів, ЛА «Піраміда», 2011).

Відзнаки: Переможець всеукраїнських конкурсів публікацій із проблем зайнятості та обмеження безробіття (2000, 2002, 2003).

Переможець другого і третього фотоконкурсів «Краєвиди Тернополя», проведених у 2009-2010 роках управлінням культури та туризму Тернопільської міськради.

2014 – лауреат міжнародного літературного конкурсу«Коронація слова-2014»(спеціальна відзнака від народного вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко» в номінації «Пісенна лірика для дітей» за текст пісні «Домовик-Домовичок»).

2015 – фоторобота Сергія Сірого «Надвечір’я над Тернопільським ставом» увійшла до 30 кращих конкурсних світлин про Тернопіль, з яких «Школа молодого реформатора», що діє при Тернопільській міськраді, сформувала пересувну фотовиставку «Мій Тернопіль».

2015 – відзнака Тернопільської міської ради за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва та з нагоди 475-річчя Тернополя.

2016 – Твір Сергія Сірого «Бім і Кеті» визнано переможцем «Коронації слова-2016» у номінації «Пісенна поезія для дітей» як кращий пісенний твір для дітей молодшого шкільного віку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#помер #поет #панахида

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...